Marķieris ar ierakstītu datumu.
Marķieris ar ierakstītu datumu.
Foto: Indulis Burka

Jautā lasītājs. Kad marķierī jāieraksta datums? 0

Lai arī plastmasas marķierus nomedīto limitēto medījamo dzīvnieku marķēšanai, kurus mednieki savā starpā mēdz dēvēt par savilcējiem, lieto jau piekto sezonu, joprojām rodas neskaidrība par to, kas un kad jāieraksta baltajā laukumā uz marķiera zem tā numura, un kam tas jādara.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Žurnāla “Medības” redakcija saņēmusi kāda mednieka vēstuli, kurā viņš raksta:

“Sveiciens! Man ir jautājums. Vai tā taisnība, ka, izsekojot ievainotu dzīvnieku, licencei (marķierim) aizpilda balto kvadrātiņu ar datumu? Nupat dzirdēju, ka visos gadījumos šajā kvadrātiņā ieraksta datumu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbilde uz šo jautājumu meklējama Medību noteikumu 51. punktā, kur uzskaitīti medību vadītāja pienākumi. Sestajā apakšpunktā rakstīts: “Medību vadītāja pienākums ir noskaidrot katra šāviena rezultātu un organizēt ievainoto dzīvnieku izsekošanu. Ja ievainots limitētais medījamais dzīvnieks, pirms tā izsekošanas Valsts meža dienesta izsniegtajā marķierī ierakstīt ievainošanas datumu.”

Savukārt septītajā apakšpunktā rakstīts: “Medību vadītāja pienākums ir nodrošināt limitētā medījamā dzīvnieka marķēšanu ar marķieri pirms tā sadalīšanas vai pārvietošanas no vietas, kur tas nomedīts, kā arī organizēt nomedīto dzīvnieku pārvietošanu līdz transportlīdzeklim.”

No minētā izriet: konstatējot, ka pēc šāviena dzīvnieks ir ievainots, attiecīgajā marķierī obligāti jāieraksta datums un tikai tad var sākt dzīvnieka izsekošanu.

Savukārt, ja limitētais medījamais dzīvnieks nokritis uz vietas, viņam apliktajā marķierī datums obligāti nav jāieraksta.

Bet pirms nomedītā dzīvnieka sadalīšanas vai pārvietošanas no vietas, kur tas nomedīts, marķieris jāapliek tā, lai to nav iespējams izmantot atkārtoti.

Katrs mednieks, kurš piedalās individuālajās medībās, šajās medībās ir arī medību vadītājs, un viņam ir saistoši medību vadītāja pienākumi. Tas minēts Medību noteikumu 50.punktā.

Raksts sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.
Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.