Krustziešu sakņu augoņi ziemas rapšos.
Krustziešu sakņu augoņi ziemas rapšos.
Foto Māra Bērziņa

Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu sarakstā – fungicīdi 0

Bolid 250 EC – sistēmas iedarbības preparāts slimību ierobežošanai ziemas kviešu, ziemas tritikāles, vasaras miežu un ziemas rapšu sējumos. Darbīgā viela: azoksistrobīns, kas nomāc sporu dīgšanu un sēnes micēlija attīstību uz auga virsmas, ierobežojot sēņu šūnu mitohondriju elpošanu. 2. reģ. klase.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Ziemas kviešu un ziemas tritikāles sējumos lietot, lai ierobežotu kviešu lapu pelēkplankumainību, kviešu lapu dzeltenplankumainību, brūno rūsu. Apsmidzināt sējumus, parādoties slimību pirmajām pazīmēm, sākot ar kultūrauga stiebrošanas sākumu līdz ziedēšanas vidum (AS 30–65).

Vasaras miežu sējumos lietot, lai ierobežotu miežu lapu tīklplankumainību, pundurrūsu, stiebrzāļu gredzenplankumainību. Apsmidzināt sējumus, parādoties slimību pirmajām pazīmēm, sākot ar kultūrauga stiebrošanas sākumu līdz vārpošanas beigām (AS 30–59).

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemas rapšu sējumos, lai ierobežotu krustziežu sausplankumainību, pelēko puvi, smidzināt, parādoties slimību pirmajām pazīmēm, sākot ar dzelteno pumpuru stadiju līdz pāksteņu veidošanās sākumam (AS 59–71). Savukārt, lai ziemas rapšu sējumos ierobežotu balto puvi, smidzināt profilaktiski slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos, sākot ar dzelteno pumpuru stadiju, līdz sāk nobirt pirmās ziedlapiņas (AS 59–65).

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1. Nogaidīšanas laiks – 35 dienas.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm. Nelietot preparātu ābeļdārzu tuvumā.

Afrodyta 250 SC – sistēmas iedarbības preparāts slimību ierobežošanai ziemas kviešu sējumos. Darbīgā viela: azoksistrobīns. 2. reģ. klase.

Lietot ziemas kviešu sējumos, lai ierobežotu graudzāļu miltrasu, kviešu lapu pelēkplankumainību, kviešu lapu dzeltenplankumainību, smidzināt, parādoties slimību pirmajām pazīmēm, sākot ar kultūrauga pirmā mezgla stadiju līdz attīstītas karoglapas stadijai (AS 31–39).

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1. Nogaidīšanas laiks – 35 dienas.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm. Nelietot preparātu ābeļdārzu tuvumā.

Prestop – mikroorganismus saturošs pieskares iedarbības preparāts slimību ierobežošanai, audzējot dažādu augu stādus un dēstus, kā arī slimību ierobežošanai gurķu, tomātu un paprikas stādījumos segtās platībās, dārzeņu, garšaugu, krāšņumaugu, dekoratīvo augu sējumos un stādījumos segtās platībās un atklātā laukā, gurķu, ķirbjaugu, krustziežu dārzeņu, sīpolu, ķiploku, zemeņu, aveņu, krūmmelleņu un dzērveņu stādījumos atklātā laukā, tuneļos vai segtās platībās, kā arī lapu koku un skuju koku sējumos un stādījumos kokaudzētavās segtās platībās un atklātā laukā.

Reklāma
Reklāma

Preparāts satur dzīvas žāvētas sēņu Gliocladium catenulatum celma J1446 micēlija daļas un sporas. 3. reģ. klase.

Ierobežo sakņu puves ierosinātājus, iestrādājot preparātu substrātā, aplejot augus vai lietojot pilienlaistīšanu. Smidzinot preparātu pa augu lapām, var ierobežot pelēko puvi dažādiem kultūraugiem un stublāju iedegas gurķiem un citiem ķirbjaugiem.

Mikroorganismi, ko satur preparāts, uz slimību ierosinātājiem iedarbojas divējādi – atņemot augiem kaitīgajiem organismiem telpu dzīvošanai un barību, tas ir, kolonizējot augu saknes un lapu virsmu, pirms to izdara slimību ierosinātāji, kā arī ir kaitīgo sēņu hiperparazīts. Tāpēc preparāts jālieto profilaktiski.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.