Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu sarakstā. Dzīvo organismu sistēmas 0
Larvanem – bioloģisks augu aizsardzības līdzeklis, kas satur dzīvo organismu – entomopatogēno nematodi (Heterorhabditis bacteriophora). 3. reģ. klase.
Ar preparātu apstrādā dārzeņu, garšaugu, krāšņumaugu, zemeņu, ogulāju stādījumus segtās platībās un atklātā laukā, lai ierobežotu vīnogulāju smecernieku un lauka maijvaboli. Zālienus, ieskaitot golfa laukumus, apstrādā, lai ierobežotu lauka maijvaboli un dārza vaboli.
Nematodes iekļūst saimniekorganismā caur tā atverēm, kur izplata savas baktērijas. Nogalinot saimniekorganismu, baktērijas rada barības bāzi nematožu attīstībai. Saimniekorganisms iet bojā 24–48 stundu laikā. Pēc divām nedēļām jaunās invadēt spējīgās nematodes meklē jaunu saimniekorganismu.
Minimālā gaisa temperatūra nav noteikta, augsnes temperatūrai jābūt 8–33 ºC. Augsnei vai substrātam jābūt mitram.
Limonikus sistēma – bioloģisks augu aizsardzības līdzeklis, kas satur dzīvo organismu – plēsējērci (Amblydromalus limonicus). 3. reģ. klase.
Lieto tripšu, baltblusiņu, zemeņu ērču un tīklērču ierobežošanai gurķu, papriku, kabaču, baklažānu un citu dārzeņu (izņemot tomātus), zemeņu, salātu un garšaugu, kā arī dekoratīvo augu – rožu, krizantēmu, gerberu un citu ziedaugu – sējumos un stādījumos segtās platībās.
Savā barībā plēsējērce specializējusies un izmanto tripšus kāpuru stadijā (tabakas tripsi, Kalifornijas tripsi), baltblusiņu olas un kāpurus (siltumnīcu baltblusiņas, tabakas baltblusiņas), kā arī retāk sastopamus augu kaitēkļus – karmīnsarkanās tīklērces, rumpjērces (zemeņu ērci un ērci Polyphagortarsonemus latus).
Taču, trūkstot kukaiņu barībai, var izdzīvot un vairoties, arī barojoties ar putekšņiem. Plēsējērces ir kustīgas un aktīvi meklē barību lapu apakšpusē. Tās var izmantot visu gadu neatkarīgi no dienas garuma un arī tad, ja gaisa temperatūra ir zema (no 13 ºC). Taču, nonākušas ārpus siltumnīcas, Latvijas apstākļos tās iet bojā.
Montdorensis sistēma – bioloģisks augu aizsardzības līdzeklis, kas satur dzīvo organismu – plēsējērci (Transeius montdorensis). 3. reģ. klase.
Izmanto tripšu, baltblusiņu, tomātu maurērču, zemeņu ērču un tīklērču ierobežošanai gurķu, papriku, kabaču, baklažānu un citu dārzeņu, zemeņu, salātu un garšaugu, kā arī dekoratīvo augu – rožu, krizantēmu, gerberu un citu ziedaugu – sējumos un stādījumos segtās platībās.
Šī plēsējērce savā barībā specializējusies un izmanto tripšus kāpuru stadijā (tabakas tripsi, Kalifornijas tripsi); neatrodot pamata barību, var baroties arī ar baltblusiņu olām un kāpuriem agrīnā vecumā (siltumnīcu baltblusiņas, tabakas baltblusiņas), tīklērcēm, rumpjērcēm (zemeņu ērci un ērci Polyphagortarsonemus latus) vai tomātu maurērcēm. Trūkstot kukaiņu barībai, var izdzīvot un vairoties, arī barojoties ar putekšņiem.
Plēsējērce sekmīgi darbojas tomātos, tai netraucē tomātu dziedzermatiņu izdalījumi. Plēsējērces ir kustīgas un aktīvi meklē barību lapu apakšpusē. Tās var izmantot visu gadu neatkarīgi no dienas garuma un arī, ja gaisa temperatūra ir zema (sākot no 13 ºC). Taču, nonākušas ārpus siltumnīcas, Latvijas apstākļos tās iet bojā.
Vairāk par AAL lasiet šeit