Jauns zaļā kultūras mantojuma tūrisma maršruts 0
Šopavasar un turpmāk tūristus priecēs jauns zaļā kultūras mantojuma maršruts, kas vilina apceļot unikālas apskates vietas Krievijā, Igaunijā un Latvijā. Maršruts apkopots kopīgā tūrisma kartē un pirmo reizi tika prezentēts tūrisma izstādēs „Balttour 2014” (Latvija) un „Tourest 2014” (Igaunija), taču martā ar to iepazīsies lielākās pasaules tūrisma biržas „ITB Berlin” (Vācija) un ceļojuma un tūrisma izstādes „MITT Moscow” (Krievija) apmeklētāji.
Jaunais materiāls ir unikāls, jo pirmo reizi vienā maršrutā savienota Sanktpēterburga, Pleskava, Repina, Gulbene un Rīga, izceļot katras valsts un reģiona identitāti, tradīcijas un bagātīgo kultūras piedāvājumu, īpaši uzsverot zaļo kultūras mantojumu – muižas un to brīnišķīgos parkus. Zīmīgi, ka zaļais kultūras mantojums ir jauns, līdz šim nedefinēts jēdziens. Tūrisma iztādes-gadatirgus „Balttour 2014” apmeklētāji jau atzinīgi novērtējuši maršruta ideju un kartes dizainu, taču „Tourest 2014” apmeklētāji priecājās, ka maršrutā iekļuti vēl līdz šim, citos tūrisma maršrutos, neiepazīti apskates objekti.
Zaļā kultūras mantojuma ceļš ved cauri lielākām un mazākām pilsētām, vilinot iepazīt ne tikai muižas un to parkus, bet arī pilis, baznīcas un citas arhitektūras pērles. Ģimenes ar bērniem aicinātas līdzdarboties dažādās interaktīvās muzeju programmās un radošās darbnīcās, kā arī baudīt vietējo ražotāju kārumus. Romantikas tīkotājiem iespēja doties garās pastaigās pa brīnišķīgajiem muižu parkiem un baudīt nesteidzīgu atpūtu muižu un piļu apartamentos, bet vēstures entuziastiem – ieklausīties vietējo iedzīvotāju pārsteidzošajos stāstos.
Jaunās kartes būs pieejamas latviešu, krievu, igauņu un angļu valodās Vidzemes, Repinas un Ļeņingradas apgabalu tūrisma informācijas centros, kā arī lejuplādējamas www.vidzeme.com.
Jaunā tūrisma maršruta kartes izdošana ir viena no projekta „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” aktivitātēm un tiek īstenota Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas* ietvaros. Projekta līdzfinansējums ir 267 384,60 Euro, bet kopējais projekta budžets ir 297 094,00 Euro apjomā. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija (Latvija), bet partneri – Gulbenes novada dome (Latvija), Ļeņingradas reģiona valsts kultūras budžeta iestāde “Muzeju aģentūra” (Krievija) un Repinas novada pašvaldība (Igaunija).