Foto. pexels.com/ Dinç Tapa

Jauns modes kliedziens vai reāls apvērsums vecuma novēršanā? Šī terapija uzņem reālus apgriezienus 0

Iespējams, esat redzējuši cilvēkus sociālajos tīklos, kas valkā maskas spilgti sarkanā gaismā. Lai gan viņi var izskatīties kā tikko izkāpuši no zinātniskās fantastikas filmas, viņi patiesībā izmanto sarkanās gaismas terapijas ierīces.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sasieti, aplaupīti ar ieroci pie deniņiem! Kauperu ceļojums Ekvadorā beidzas ar šausmām un bailēm 16
Veselam
Ārste brīdina par 5 pārtikas produktiem, kas palielina risku saslimt ar vēzi. Dažus no tiem lieto teju katrs
Vīrietis pēc sešām aizsaulē pavadītām minūtēm dalās šausminošā pieredzē: “Sākumā es domāju, ka tie ir eņģeļi…”
Lasīt citas ziņas

Sarkanās gaismas terapija ir fototerapijas veids, kurā tiek izmantots zems sarkanās gaismas līmenis, lai aktivizētu asins plūsmu un stimulētu šūnas, kurām var būt ārstnieciskas īpašības.

Lai gan tā ir jauna terapija, eksperti saka, ka tā ir daudzsološa. Bet ir nepieciešams vairāk pētījumu, lai izprastu detaļas un zinātu, kur tas varētu būt visefektīvākais. Lūk, kā darbojas sarkanās gaismas terapija un kādas veselības problēmas tā var ārstēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sarkanās gaismas terapija, kas pazīstama arī kā fotobiomodulācija, izmanto nepārtrauktus zemas enerģijas sarkanās gaismas starus, kuru viļņa garums ir no 600 līdz 700 nanometriem. “Tas būtībā aktivizē jūsu šūnas,” skaidro portāls.

Sarkanā gaisma stimulē šūnas mitohondrijus, kas ir tās enerģijas avots, un tas uzlabo šūnas darbību, kas var mazināt iekaisumu, uzlabot asinsriti, veicināt dzīšanu, atjaunot muskuļus un audus un mazināt sāpes.

Sarkanās gaismas terapija, kas pazīstama arī kā LED terapija, kļūst arvien populārāka ādas kopšanas pasaulē, pateicoties tās potenciālajiem ieguvumiem pret novecošanos.

Ādas šūnas absorbē gaismas viļņu garumus, kas var veicināt šūnu augšanu un atjaunot ādu. Tas var palīdzēt palielināt kolagēnu, lai āda kļūtu elastīgāka un stiprāka, uzlabotu asinsriti.

“Nav šaubu, ka sarkanā gaisma var būt ļoti labvēlīga ādai, ir daudz pētījumu par to, taču joprojām ir nepieciešami papildu un standartizētāki pētījumi,” raksta cbs.com.

Citi pētījumi liecina, ka sarkanās gaismas terapija var samazināt grumbu parādīšanos, hiperpigmentāciju un asinsvadu lūzumus, kā arī uzlabot ādas mitrināšanu un elastību. Citā pētījumā tika atklāts, ka sarkanās un zilās gaismas terapija var palīdzēt vieglām vai vidēji smagām pūtītēm, un sarkanā gaisma samazina iekaisumu.

Lai gan tā ir efektīva, eksperti norāda, ka sarkanās gaismas terapija jāuzskata par “papildinošu” citām ādas slimību vai pretnovecošanās ārstēšanas metodēm, piemēram, ķīmiskajiem pīlingiem, mikroadatām vai retinola vai retinoīdu produktiem.

Reklāma
Reklāma

Sarkanās gaismas terapiju izmanto arī matu izkrišanas ārstēšanai. Pētījumi liecina, ka atkārtotas sarkanās gaismas procedūras var ataugt matus iedzimtas vai hormonālas matu izkrišanas dēļ, ko sauc arī par vīriešu tipa plikpaurību. Cits pētījums parādīja, ka sarkanās gaismas terapija izraisīja matu ataugšanu, matiem kļūstot biezākiem un garākiem.

Vai tas ir tikpat labs kā līdzeklis pret matu izkrišanu minoksidils vīriešiem ar iedzimtu matu izkrišanu? Neliels 2024. gada pētījums liecināja, ka tā varētu būt. Un arī tika konstatēts, ka subjektiem bija vislabākie rezultāti no gaismas terapijas un minoksidila kombinācijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.