Ods. Foto: Pexel

Jauns drauds Eiropā? Itālijā konstatēts Oropučes drudzis 18

Pirmo reizi Eiropā cilvēkam ir konstatēts Oropučes drudzis. Šis vīruss (OROV) ir sastopams Dienvidamerikas Amazones reģionā, un to uz cilvēkiem galvenokārt pārnes odi, vēsta izdevums “Bild”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kāds itālis no Veneto nesen uzturējās Karību jūras reģionā un ir liela iespēja, ka tieši tur viņš inficējies ar Oropučes drudzi.
Konstatējot šo faktu, nekavējoties tika informētas Veneto veselības iestādes un starptautiskie uzraudzības dienesti, ziņo laikraksts “Berliner Morgenpost”. Tagad tiek pētīts, vai potenciālie pārnēsātāji, piemēram, odi un mušas, var izplatīt OROV.

Saskaņā ar Roberta Koha institūta datiem Oropučes drudzis ir viena no izplatītākajām arbovīrusu slimībām Dienvidamerikā. Arbovīrusus pārnēsā posmkāji, piemēram, odi vai ērces.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš 1955. gada Dienvidamerikā ir diagnosticēti vairāk nekā 500 000 saslimšanas gadījumu, un tikai no 2023. gada beigām līdz 2024. gadam Bolīvijā, Brazīlijā, Kolumbijā, Peru un Kubā būs reģistrēti aptuveni 5000 gadījumu.

Pašlaik nepastāv paaugstināts risks, ka šis drudzis varētu izplatīties Eiropā, raksta Itālijas laikraksts “La Republica”. Tas ir tāpēc, ka vīrusu galvenokārt pārnēsā tāda veida odi, kas Eiropā vēl nav sastopami. Arī tieša pārnešana no cilvēka uz cilvēku vēl nav pierādīta.

Oropučes drudža simptomi ir augsta temperatūra, jutība pret gaismu, galvassāpes, vispārējs nespēks, slikta dūša, vemšana, muskuļu un locītavu sāpes. Šie simptomi parādās trīs līdz astoņas dienas pēc kukaiņa koduma. Retos gadījumos var rasties smadzeņu apvalku vai smadzeņu iekaisums (meningīts, encefalīts).

Lielākā daļa cietušo atveseļojas nedēļas laikā. Nekādu ārstēšanās medikamentu vai vakcīnu nav. Ir iespēja vien mazināt saslimšanas simptomus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.