“Jauno vilni” vēlas rīkot Doma laukumā 0
Festivāla “Jaunais vilnis” veidotājs un komponists Igors Krutojs ticies ar Rīgas domes vadību, lai pārrunātu iespēju šogad pasākumu organizēt Rīgā, Doma laukumā. Pašvaldība šo ierosinājumu izvērtēs tuvākās nedēļas laikā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzsvēra, ka oficiāls piedāvājums no organizatoru puses nav saņemts, tādēļ plašāk to komentēt nevar. Bet, ja tāds tiks saņemts, pašvaldība izvērtēs un darīs visu iespējamo, lai festivāls notiktu Rīgā.
“Mēs būtu priecīgi dabūt šo pasākumu Rīgā un būtu gatavi to atbalstīt kā pašvaldība, saskaņojot, iezīmējot vietu un nodrošinot drošības pasākumus. Protams, tas būtu liels ieguvums pilsētai, ārkārtīgi liela reklāma, kas veicinātu tūristu pieplūdumu pilsētā, kā arī viesnīcu, bāru un izklaides vietu biznesu, kur cilvēki tērē naudu,” atzina Ušakovs. Viņaprāt, Rīgas domei “Jaunā viļņa” atbalstīšana varētu izmaksāt pārdesmit tūkstošu latu, toties tā būtu simtiem tūkstošu vērta Rīgas reklāma Krievijā un pasaulē, kā arī liels ieguvums galvaspilsētas uzņēmējiem.
Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka neoficiāli festivāla rīkotāji izteikuši konkrētu vēlmi “Jauno vilni” rīkot Doma laukumā. Festivāla vajadzībām būtu nepieciešams izbūvēt skatuvi un skatītāju zonu ar vismaz 3500 vietām, kā arī balkonu VIP viesiem, kas nozīmētu, ka uz festivāla laiku viss laukums tiktu aizbūvēts.
Iespēja rīkot festivālu 11.novembra krastmalā netiek vērtēta, jo slēgt krastmalu uz vienu nedēļu nav iespējams, savukārt Esplanāde neesot piemērota vieta “VIP koncertam”.
Apmēram nedēļas laikā Rīgas dome izvērtēs, vai Krutoja piedāvājumu būtu iespējams īstenot, un tuvāko 10 dienu laikā tiks sniegta atbilde festivāla organizatoriem.
“Jaunais vilnis” nolēmis pamest Jūrmalu attieksmes dēļ – kaut arī daļa festivāla viesu varētu atļauties nopirkt visu viesnīcu, viņiem šķiet nepieņemami, ka apartamentus festivāla laikā iespējams izīrēt tikai, piemēram, uz divām nedēļām neatkarīgi no tur pavadīto dienu skaita, vai arī istabas tiek izīrētas pēc izsoles principa tiem, kas visvairāk samaksā.
Tāpat festivāla organizatorus saniknojusi domes rīcība, uz pieciem gadiem izīrējot citiem Dzintaru koncertzāles VIP zonu, kurā tradicionāli sēž galvenie festivāla viesi. “Jaunā viļņa” veidotāji sašutuši arī par Jūrmalas mēra Gata Trukšņa izteikumiem intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze”, kurā viņš norādījis, ka Jūrmala mierīgi var izdzīvot bez “Jaunā viļņa”.
“Dome kompensē viņiem ātrās palīdzības izmaksas, auto stāvvietu un citus pakalpojumus, kopā ap 40 000 latu. Tik un tā organizatori raud, ka mēs par maz nākam viņiem pretim. Viņi grib daudz vairāk, nekā jūs spējat iedomāties. Visādas iznākšanas no jūras, šovi, ielu un pludmales bloķēšanas… [..] Ar viņiem runāt ir ļoti grūti,” intervijā laikrakstam sacīja Truksnis, gan atzīstot, ka “Jaunā viļņa” laikā Jūrmalas viesnīcas un restorāni ir pārpildīti, turklāt dažkārt iebraucēji nopērk pilsētā kādu graustu un to sakopj.
“Organizatori liek saprast, ka jebkura pilsēta būtu laimīga, ja spētu piesaistīt šādu festivālu. Viņi vēl piebilst, ka Jūrmala par maz nāk pretim. Mēs savukārt domājam, ka tā gluži nav: to auru un atmosfēru, kāda ir Jūrmalā, nevar nopirkt ne par kādu naudu, tāpēc neviens negrasās mainīt Jūrmalu pret citu pilsētu,” intervijā sacīja Truksnis.
Jūrmalas mērs pauda viedokli, ka “Jaunā viļņa” nozīme pilsētas koncertdzīvē un vispār saviesīgajā dzīvē pēdējo gadu laikā ir krietni pārspīlēta, jo Jūrmala ir cilvēku pilna visu vasaras sezonu no maija līdz septembrim. “Nešaubīgi: Jūrmala ir Latvijas vasaras galvaspilsēta. Ne jau tikai tas “Jaunais vilnis” veido Jūrmalas vasaru. Jūrmala bez “Jaunā viļņa” neies bojā, bet “Jaunajam vilnim” un visiem tiem krievu humora koncertiem arī, protams, jānotiek, jo tie pulcē savu publiku,” atzina Truksnis.
Kā ziņots, starptautiskais jauno izpildītāju konkurss “Jaunais vilnis” Jūrmalā vairs nenotiks, jo konkursa organizatoru sadarbība ar Jūrmalas domi ir sasniegusi kritisko robežu, kas tagad ļauj par pasākuma norises vietu izraudzīties kādu citu pasaules pilsētu, starp kurām ir arī Rīga, liecina laikrakstā “Čas” publicētais īsais festivāla veidotāja un komponista Igora Krutoja paziņojums.
Krutojs savā paziņojumā norādīja, ka sadarbība starp Jūrmalas domi un festivāla rīkotājiem sasniegusi tādu robežu, ka viņš neredz nekādu iespēju tālākai sadarbībai.