Publicitātes foto

“Jauno Jāņu Orķestris”, “Stiprās sievas” un citi gavilēs “Gavilēs” 0

12. aprīlī sāksies VIII postfolkloras festivāls “Gaviles”, bet to iegavilēt varēs vairākos bezmaksas koncertos jau sākot no 4. aprīļa, informē rīkotāju pārstāve Inese Neimane.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Astotajā festivāla gadā ar senām dziesmām jaunās skaņās par darbu un dzīvi “Gaviļu” galvenajā koncertā Spīķeru koncertzālē 12. aprīlī klausītājus priecēs pavasarīgs mūziķu kokteilis, apvienojot kā labi pazīstamus, tā mazāk zināmus mūziķus un apvienības.

Kā ik gadu, festivāla rīkotāji parūpējušies par dažādību, demonstrējot tautasdziesmas plašās iespējas mūsdienu pasaulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vakara ievadā uzstāsies jaunais talants– piecpadsmit gadus vecais koklētājs Namejs Kalniņš, bet galvenā koncerta iegavilēšanas lomu uzņēmusies darbīgā kultūras ministre Dace Melbārde “Stipro Sievu” un “Ogu” pavadībā. “Darbīgs” šajā festivālā būs atslēgvārds, jo par tā tēmu izvēlēta darba duna.

Klausītājiem par prieku festivālā šogad uzstāsies pašmāju zvaigznes – “Jauno Jāņu Orķestris”, kas latviešu dainas lieto kā pamatu, lai radītu jaunu oriģinālmūziku – svaigu popa, roka, tautas un elektroniskās mūzikas savienojumu.

Instrumentāli šogad izcelsies grupa “Jāņoga”, kuras neparastais skanējums aizvedīs uz pasauli, kur pat zāģis mūziku spēlē.

Vietējiem klausītājiem eksotisku skanējumu piedāvās īpašie viesi, grupa “Oi Dipnoi”, ar mūsdienīgi aranžētu Sicīlijas reģiona mūziku.

No pašmāju mūziķiem noteikti jāizceļ etno minimālistiskās mūzikas duets Stanislav Yudin & Asnate Rancāne, kurā apvienojušies džeza kontrabasists Staņislavs Judins un tautas mūzikas apvienības “Tautumeitas” vadītāja Asnate Rancāne.

Ar tradicionālāku skanējumu izcelsies jaunradītais duets “TKP”, kurā saspēlējušies pieredzes bagāti improvizācijas meistari Ēriks Zeps un Julgī Stalte.

Nemainīgi katru gadu uz skatuves kāpj paši rīkotāji – Rīgas Tehniskās universitātes postfolkloras grupa “Daba San”, kas izceļas ar sev vien raksturīgu oriģinālmūziku un aktīvi nodarbojas ar tradicionālā mantojuma aktualizēšanu.

Iegavilēšanas koncerti

4. aprīlī kultūras telpā “Autentika” plkst. 19. uzstāsies Namejs Kalniņš, trio “tre” un duets “Tigran Tumanyan&Erna Daugaviete”.

6. aprīlī “Nice Place telpā” plkst. 19 – brīvais mikrofons tautiskās noskaņās. Ikviens interesents aicināts sagatavot 1-2 muzikālus priekšnesumus ar tautasdziesmu vārdiem vai izmantojot tradicionālos instrumentus. Labākajam priekšnesumam balvā tiks piešķirta vokālā meistarklase ar pazīstamo etnomuzikoloģi Zani Šmiti un biļetes uz galveno festivāla koncertu Spīķeru koncertzālē.

Reklāma
Reklāma

7. aprīlī Folkklubā “Ala” plkst. 21 uzstāsies grupas “Saule i tuvāk”, “Arbērziņš” un “Sintēze”. “Sintēze” ir pieci draugi no Madonas puses, kuri satikušies mūzikā. “Arbērziņš” ir domubiedru apvienība, kuri, darbojoties folkloras jomā, sajutuši vēlmi apdarināt un caur savu skatījumu izspēlēt tautasdziesmas. Grupas skanējumu veido balsis, kokle, dūdas, mandolīna, ermoņika, dūdas, stabule un vijole. Savukārt “Saule i tuvāk” radusies, apvienības dalībniekiem vēloties spēlēt etnogrāfisko kokli.

10. aprīlī alus darītavā-restorānā “Alķīmiķis” plkst. 19 – atbilstoši festivāla tēmai, notiks saruna par darbu un dziesmām latviešu folklorā ar pētnieci Unu Smilgaini. Turpinot 2018. gadā iesākto ideju par koncertlekcijām, šogad pasākuma rīkotāji sadarbībā ar Latviešu Folkloras krātuvi piedāvā nebijušu notikumu – sarunas par darbu un dziesmām latviešu folklorā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.