Jaunmoku pils muzejs piedalās starptautiskā projektā, lai apzinātu vēstures mantojumu Latvijas mežos 0
Baltijas jūras reģiona piekrastes teritoriju mežos ir daudz vēsturisku liecību, kas ir būtiska mūsu kultūras mantojuma sastāvdaļa. Mantojums, kas mežos labi saglabājies pat no aizvēsturiskiem laikiem, ir maz izmantots skolas mācību resursos, vēsta mammadaba.lv
Izpētot tuvējo apkārtni, skolēni var ne tikai iepazīties ar vietējo vēsturi, bet gūtos atradumus izmantot arī daudzos citos mācību priekšmetos, kā ģeogrāfijā, dabas zinībās, matemātikā.
Starptautiskā projekta “Kultūras mantojums Baltijas reģiona skolās” mērķis ir izveidot stabilu sadarbību starp partneriem, kuri ir kompetenti kultūrvēstures, zinātnes, mežu apsaimniekošanas un pedagoģijas jomās, lai izpētītu kultūras mantojuma pēdas vietējo apkaimju mežos un izveidotu konceptu metodoloģijai, kas veicinātu šo zināšanu apguvi skolās un iekļautu to dažādu mācību priekšmetu programmās.
Projektā sadarbojas partneri no vairākām Baltijas reģiona valstīm – Zviedrijas Vesterbotten muzejs un Zviedrijas Meža aģentūra, Turku Universitātes Arheoloģijas nodaļa Somijā, Norvēģu Institūts, Tallinas Universitātes Ainavu un kultūras centrs Igaunijā, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Meža fakultāte un Jaunmoku pils muzejs. Projektu finansē Zviedru Institūts “Interreg” Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros.
Tuvāko mēnešu laikā katra dalībvalsts izstrādās savu piedāvājumu tālākās rīcības mērķiem un uzdevumiem, lai prezentētu tos nākamajās sanāksmēs un vienotos par turpmāko projekta gaitu.