Publicitātes foto

Jauniešus ieinteresēs par latviešu mūziku ar “Mūsu dziesmas 2.0” 0

Valsts svētku nedēļā Rakstniecības un mūzikas muzejs uzsācis albuma “Mūsu dziesmas 2.0” dāvināšanas akciju Latvijas vidusskolās, lai iepazīstinātu jauniešus ar mūsu valsts mūzikas kanonu mūsdienīgās versijās, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Šonedēļ pirmās skolas visā Latvijas teritorijā saņems dāvinājuma sūtījumus ar mūzikas izlasi “Mūsu dziesmas 2.0”. Albums veidots, gatavojoties Latvijas simtgades svinībām.

Mūzikas izlasē jaunā gaismā pārradītas dziesmas “Saule, pērkons, Daugava”, “Gaismas pils”, “Aijā, žūžū, lāča bērni”, “Lauztās priedes”, “Tik un tā”, “Mēness starus stīgo”, “Atzīšanās”, “Vairogi”, “Uz skolu”, “Latviešu strēlnieki”, “Mūžu mūžos būs dziesma” un “Viņi dejoja vienu vasaru”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savu muzikālo ietvaru šiem skaņdarbiem veidojuši mūziķi Tālis un Andris Indāni, Edgars Šubrovskis un grupa “Jūk”, Jēkabs Nīmanis, Kristaps Pētersons, Platons Buravickis, Shipsea, Dj Monsta, muzikālas apvienības “BalssBalss”, “Biezoknis”, “Waterflower”, “Zāle” un “Tesa”.

“Ir tēmas, par kurām visiem ir viedoklis. Tādas ir arī dziesmas, kas ir iedvesmojušas šo albumu – dziesmas, kas vieno Latvijas iedzīvotājus, piepildot mūs ar enerģijas lādiņu, rezonējot un uzjundot emocijas. Jautājums, par ko vēlējāmies dzirdēt viedokļus, ietērptus muzikālās konstrukcijās, bija: “Kā tu dzirdi šo dziesmu šodien?” Nereti, lai spētu pateikt kaut ko jaunu, ir jāatskatās tradīcijā,” stāsta mūziķis un viens no albuma idejas autoriem Jēkabs Nīmanis.

Albuma iecere tapusi, veidojot Rakstniecības un mūzikas muzeja topošo pastāvīgo ekspozīciju “Dziesma”, kas būs veltīta dažādu laikmetu dziesmām par latvieša dzīves gājumā būtiskām tēmām – bērnību, skolu, mīlestību, karu, atmodu un svētkiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.