Eiropas Solidaritātes korpusam ir liels potenciāls 3


Krišjānis Liepa ir viens no Latvijas jauniešiem, kurš pieteicies Eiropas Solidaritātes korpusam. Viņam kontinenta brīvprātīgā darba projektos jau ir vairāku gadu pieredze, turklāt pašlaik viņš organizācijā “Esi labs!” darbojas kā brīvprātīgais projektu vadītājs. Krišjānis Eiropas Solidaritātes korpusam pieteicies pāris dienu pēc reģistrācijas sākuma, jo viņš uzskata, ka tas ir vienīgais veids, kā noskaidrot, cik veiksmīgi darbosies šāda iniciatīva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

“Eiropas Solidaritātes korpusā joprojām ir daudz neskaidrību. Koncepts ir ļoti atbalstāms – 100 000 brīvprātīgo pozīciju un darbavietu Eiropas jauniešiem līdz 2020. gadam projektos, kas paredzēti, lai uzlabotu sabiedrības labklājību un kontinenta kopējo vienotību. Darbojoties Eiropas Savienības Humanitārās palīdzības brīvprātīgo iniciatīvā, ne reizi vien apspriedām jautājumu par to, cik ētiski ir koncentrēties uz krīzēm dienvidos, kamēr Eiropas iekšienē aug arvien nozīmīgāka sociālā krīze. Tāpēc Eiropas Solidaritātes korpuss ir radīts kā viens no šīs krīzes risinājumiem,” izsakās Krišjānis. “Atšķirībā no Eiropas brīvprātīgā darba šajā iniciatīvā ļauts iesaistīties ne tikai nevalstiskām organizācijām, bet arī privātiem uzņēmumiem – tik ilgi, kamēr projekts veicina pilsonības un solidaritātes sajūtu. Nepietiekamas uzraudzības gadījumā šāda iniciatīva gan var tikt izmantota kā lēta, Eiropas Savienības apmaksāta, darbaspēka ieguves avots.”

“Mazliet neizpratni raisa arī vecuma ierobežojuma saderība ar solidaritātes principu. Tas, protams, var tikt skaidrots ar lielo jauniešu bezdarba līmeni Eiropā, it īpaši dienvidu reģionos. Pat ar šīm neskaidrībām es uzskatu, ka šai iniciatīvai ir liels potenciāls radīt ieguvumus visām iesaistītajām pusēm – Eiropas Savienībai veicināt saliedētības sajūtu jaunajai eiropiešu paaudzei un strādāt pie samilzušajām sociālajām problēmām, organizācijām un uzņēmumiem iegūt ļoti nepieciešamus un motivētus darbiniekus, dažādām riska grupām un minoritātēm saņemt atbalstu un veicināt sabiedrības atvērtību, kā arī jauniešiem iegūt neatsveramu pieredzi, atalgojumu un uzlabot konkurētspēju Eiropas darba tirgū. Tāpat daudziem jauniešiem šie projekti var nozīmēt pirmo vai vienu no pirmajām starptautiskajām pieredzēm, kas spēlē arvien lielāku lomu mūsdienu pasaulē un darba tirgū,” uzskata Krišjānis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī norāda, ka šādi jauniešu projekti bieži ir patstāvīgas dzīves sākums, kā arī tiek apgūtas ļoti ikdienišķas prasmes kā finanšu plānošana un dzīvesvietas uzturēšana, lai gan tas neesot šīs iniciatīvas mērķis.

“Manā skatījumā, jaunietim ieteicams kā pirmo šāda veida soli izvēlēties Eiropas brīvprātīgo darbu, taču Solidaritātes korpuss ir lielisks veids, kā uz šīs pieredzes būvēt un saņemt netradicionālāku, bet atvieglotu iespēju nonākt darba tirgū. Galu galā piereģistrēšanās datubāzē ir vienkārša un neprasa izvēlēties specifiskus projektus, jo organizācijas būs tās, kas, balstoties uz jauniešu profiliem, izteiks piedāvājumus brīvprātīgajiem,” piebilst Krišjānis, mudinot jauniešus pieteikties jaunizveidotajai iniciatīvai – Eiropas Solidaritātes korpusam.

UZZIŅA

Eiropas Solidaritātes korpusam iespējams reģistrēties saitē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.