Foto – Fotolia/Maksim Denisenko

Jaunās vielas asinīs var neatrast 0


Virsārste stāsta – kopš stājies spēkā likums, kas liedz lietot agrāk atļautas legālās narkotiskās vielas (jau minētās likumdošanas izmaiņas), arvien mazāk vai nemaz slimnīcā netiek ievesti jaunieši, kuri būtu lietojuši “spaisu”. Tomēr ir arī situācijas, kad “spaisu” jauniešu asinīs nevar atrast, jo tās ir jaunas vielas, kurām nav reaģentu. „Tā ir kā diena pret nakti, kas notika tad, kas tagad. Protams, nenoliegšu, ka pie mums aizvien tiek vesti jaunieši, kas iepriekš jau lietojuši šo vielu. Viena daļa no viņiem to aizvietojuši ar marihuānu. Citiem attīstījušies psihiski traucējumi, un viņi nokļūst psihiatriskajā klīnikā. Sastopamas arī alkohola problēmas, jo, ja cilvēks ir sācis lietot narkotikas, tad jādomā par viņa personību, psihisko pusi, kādēļ viņš to darījis.”

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

S. Skaida skaidro, ja netiek nekas darīts, lai jaunieti ārstētu no narkotisko vielu atkarības – vecāki neved uz ārstniecības iestādēm, pats jaunietis atsakās ārstēties, tad viņš turpina lietot alkoholu vai marihuānu, bieži šīm vielām klāt nāk vēl arī amfetamīns.
Galvenokārt narkoloģijas centrā nokļūst jaunieši vecumā no 16 līdz 17 gadiem. Ir dienas, kad slimnīcā netiek ievests neviens pusaudzis. Tomēr ir nedēļas, kad tiek ievesti viens līdz divi jaunieši, kuri lietojuši narkotikas. „Ja runājam par alkoholu, mēs ne vienmēr varam noteikt, vai klāt bijušas narkotikas, vai nav, jo uzvedība bieži ir izteikti agresīva, ļauna, rupja lamāšanās, ne vienmēr liekas, ka tas ir tikai alkohols, ka lietota arī kāda viela, taču pārbaudot mēs to neatrodam. Šāds gadījums mums bija pagājušajā nedēļā, kad uzreiz tika atvestas divas meitenes. Nodaļā jau viena meitene gulēja,” skaidro S. Skaida.

Visbiežāk jauniešus uz narkoloģijas centru atved neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet ir arī daļa jauniešu, kurus atved vecāki. Sākotnēji viņi dodas uz ambulatoro nodaļu, kur tiek konsultēti un vēlāk nosūtīti uz stacionāru. Tāpat liels skaits jauniešu tiek paņemti no ielām. „Lielākā daļa nokļūst pie mums no ielas – kopā lietojuši alkoholu, kāds no kompānijas aizmieg, tiek pamests – tāds viņš tur arī paliek. Labi, ka vēl ir kaut cik silts laiks, jādomā, kas būs, kad paliks aukstāks,” tā S. Skaida.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.