Pamudina lietot, bet krimināllietu par to nav 0
Visbiežāk apreibinošās vielas jauniešus pamudina lietot viņu vienaudži, to atzīst gan policisti, gan narkologi. Tie, kam narkotisko vielu pārdošana ir viņu bizness, cenšas tās pārdot uzticamiem un „pārbaudītiem” pircējiem. „Veicot datu analīzi pēc krimināllikuma 251.p., – pamudināšana lietot narkotiskās, psihotropās vielas un jaunas psihoaktīvās vielas un 252.p. – narkotisko, psihotropo un jauno psiho aktīvo vielu ievadīšana pret personas gribu, pēdējo trīs gadu laikā netika uzsākts neviens kriminālprocess, kurā būtu cietusi nepilngadīga persona,” informē K. Briedis.
“Stop drugs” vadītājs papildina: “Ja narkomānam ar gadu pusotru ilgu stāžu pajautās, kas tev pirmajā reizē narkotikas iedeva, vai tad viņš teiks, ka tas bija Koļa?”
Narkotikas un nāve ir tuvi jēdzieni. Taču nesenā vēsture liecina, ka, iesaistoties cilvēkiem, kuriem nav vienalga, situāciju narkotisko vielu lietošanā var uzlabot. Tā vietā, protams, radīsies jaunas modernās iespējas un pagrīdes kantori. Tomēr nevienaldzība – sabiedrības, vecāku, tuvinieku – ir viena no pretindēm.
Ja jums ir stāsts par narkotikām un jauniešiem – izlaušanos vai noslīgšanu narkotiku postā, pieredzi, kad pamanītas pirmās pazīmes un nelaime novērsta, – aicinām to uzticēt mums. Tāpat – ja redzat nepilnības pašreizējā likumdošanā saistībā ar narkomāniju, rakstiet portāla Veselam.lv redaktorei Lindai Rozenbahai: [email protected]