Jaunieši, pārmēru salietojušies alkoholu, noslēdz muļķīgas derības. Tās beidzas ar puiša nāvi 29
19 gadus vecais regbija spēlētājs no Sidnejas Sems Balards smagi saslima ar žurku plaušu tārpu slimību un pavadīja astoņus ilgus gadus paralizēts, pirms nomira 2018. gada novembrī. Šāds ir stāsts par Semu Balardu, Austrālijas pusaudzi, kurš dzērumā apēda gliemezi un nomira no tā.
Sems Balards bija daudzsološs, 19 gadus vecs regbija spēlētājs no Sidnejas, Austrālijā, kuram notika parasts “sarkanvīna baudīšanas vakars” ar draugiem, vēstīja vietējie mediji.
Pusaudžu reibuma bravūras brīdī, iespējams, vīna iespaidā, draugi un Balards izdomāja saderēt, kurš varēs apēst turpat rāpojošos gliemežus.
Sākumā viss šķita labi, un draugi turpināja ballīti kā parasti. Bet pēc dažām dienām Sems sāka sūdzēties par stiprām sāpēm kājās. Pēc tam viņš sāka vemt un piedzīvoja reiboņus. Kad viņa stāvoklis pasliktinājās un viņš kļuva pavisam vājš, māte viņu steidzami nogādāja slimnīcā.
Neviens nevarēja paredzēt, ka slimnīcas apmeklējums izraisīs 420 dienas ilgu komu, kas Balardu paralizēs uz astoņiem gadiem un galu galā nogalinās 2018. gadā. Tātad, kā tik nekaitīgs notikums varēja izraisīt tik šausminošu traģēdiju?
Žurku plaušu tārps: reta slimība, kas paralizēja Semu Balardu
Sems Balards bija inficējies ar žurku plaušu tārpu slimību, izraisa parazitārais tārps, kas parasti sastopams grauzējiem. To var pārnēsāt arī gliemeži, jo tie ēd grauzēju ekskrementus. Kad Balards apēda dzīvo gliemezi, infekcija tika viņā.
Kad cilvēks norij žurku plaušu tārpu kāpurus, tie iekļūst zarnu trakta iekšējā apvalkā un nonāk aknās un plaušās, pēc tam centrālajā nervu sistēmā.
Vairumā gadījumu žurku plaušu tārpu slimība izraisa tikai vieglus simptomus, ja tādi ir, un lielākā daļa cilvēku, kas saslimst ar šo slimību, atveseļojas dažu dienu vai nedēļu laikā. Tomēr ir tie reti gadījumi, kad simptomi ir daudz smagāki, kā tas bija Sema Balarda gadījumā.
Parazīti cilvēkos nevairojas, bet tie “pazūd” centrālajā nervu sistēmā vai pat pārvietojas acu ābolos, līdz nomirst.
Šo parazītu klātbūtne var izraisīt pārejošu meningītu — smadzeņu apvalku iekaisumu, membrānas, kas aizsargā smadzenes un muguras smadzenes — vai smagākus un tiešus smadzeņu, muguras smadzeņu un nervu sakņu bojājumus.
Balardam šis bojājums izraisīja komu, piesaistīja puisi ratiņkrēslam un viņš nevarēja pats vairs paēst.