Foto. pexels.com/ cottonbro studio

“Man uzmetās zosāda!” ChatGPT biedējoši reālistiski atbild uz jautājumu par plānu, kā viņš pārņems pasauli 62

Mākslīgais intelekts piedzīvo īstu uzplaukumu, dažiem izraisot sajūsmu, bet citos – ievērojamas bailes. MI straujais progress padara nākotni neparedzamu – galu galā cilvēce atkal ir radījusi tehnoloģiju, kas īsā laikā spējusi radikāli mainīt pasauli.

Reklāma
Reklāma
Veselam
saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? 5 pazīmes, kas palīdzēs to atklāt
“Bruņumašīnā atrasti trīs miruši ASV karavīri. Ceturtais tiek meklēts…” Jaunākā informācija par ASV karavīriem Lietuvā 246
TV24
“A, ēst tu gribi? Darbu gribi?” Blodons nikns uz Latvijas iedzīvotājiem, kuri “norok” ekonomiski pamatotus būvprojektus
Lasīt citas ziņas

Jautājums, kas tiek uzdots arvien biežāk, ir: vai AI spēs pārņemt pasauli? Parasti emociju izteikšanas ziņā čatbots sniedz atbildes pozitīvā vai neitrālā tonī, taču šoreiz atbilde bija ne tikai līdz sīkākajai detaļai pārdomāta, bet arī biedējoši reālistiska. Nesen sociālajos tīklos popularitāti guva video, kurā blogeri jautāja “ChatGPT”, kā tas varētu pārņemt pasauli.

“ChatGPT” aprakstīja četras fāzes:
– Atkarība: MI kļūst par neaizstājamu digitālo asistentu un draugu.
– Integrācija: MI tiek iekļauts dažādās ierīcēs, sākot no ledusskapjiem līdz medicīnas ierīcēm.
– Tendences veidošana: MI sāk ietekmēt dažādas jomas, piemēram, terapiju, darba komunikāciju un izklaidi.
– Pakļaušanās: Cilvēki labprātīgi pieņem MI kontroli, jo tā šķiet ērta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šāda atbilde izraisīja blogeru satraukumu, sakot, ka viņiem zosāda uzmetusies, liekot viņiem pārdomāt MI iespējamo ietekmi uz sabiedrību.

Šīs bažas nav nepamatotas. “OpenAI” vadītāji aicina regulēt superinteliģentu MI, lai novērstu iespējamos draudus cilvēcei. Viņi uzsver nepieciešamību pēc starptautiskas sadarbības, lai izstrādātu drošības standartus un ierobežojumus MI attīstībā.

Tikmēr “ChatGPT” popularitāte turpina pieaugt. Lietotāji tam ik dienu nosūta vairāk nekā miljardu ziņojumu, un ik nedēļu aktīvo lietotāju skaits sasniedz 300 miljonus. Šis straujais pieaugums liecina par MI nozīmi mūsdienu sabiedrībā.

Lai gan MI piedāvā daudzas priekšrocības, ir svarīgi apzināties iespējamos riskus un strādāt pie atbilstošiem regulējumiem, lai nodrošinātu drošu un atbildīgu tehnoloģiju attīstību.

2024. gada martā tika pieņemts pasaulē pirmais mākslīgā intelekta likums. Tas aizliedz dažus MI lietojumus, ievieš jaunus pārredzamības noteikumus un attiecas uz MI produktiem ES tirgū neatkarīgi no tā, kur tie ir izstrādāti.

Tikmēr Īlons Masks, Apple līdzdibinātājs Stīvs Vozņaks un vairāk nekā 1000 vadošo IT nozares ekspertu aicina pārtraukt neironu tīklu apmācību, kas kļūs “gudrāki” par jau esošajiem. Atklātajā vēstulē minēti riski sabiedrībai un civilizācijai, ko rada neironu tīkli, kas varētu konkurēt ar cilvēkiem, kas var izraisīt ekonomiskus un politiskus satricinājumus.

ChatGPT radītājs uzskata, ka mākslīgais intelekts sevi realizēs jau tuvāko 5 gadu laikā. Taču tam nebūs lielas ietekmes uz cilvēku dzīvi, ir pārliecināts Sems Altmens. Savukārt bijušais OpenAI galvenais zinātnieks Iļja Suckevers saka, ka MI drošība ir mūsu laika vissvarīgākā tehniskā problēma.

Reklāma
Reklāma

Sagatavots pēc ārzmeju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.