Režisora Mihaila Gruzdova iestudētā izrāde “Blanša. Baltais mežs” piedāvā variācijas par labi zināmo Tenesija Viljamsa lugu “Ilgu tramvajs”. Attēlā – Dailes teātra jaunā aktrise Katrīna Griga.
Režisora Mihaila Gruzdova iestudētā izrāde “Blanša. Baltais mežs” piedāvā variācijas par labi zināmo Tenesija Viljamsa lugu “Ilgu tramvajs”. Attēlā – Dailes teātra jaunā aktrise Katrīna Griga.
Publicitātes (Emīla Alpa) foto

Jaunie un skaistie nāk! “Zirgu pastā” iespēja baudīt jauno aktieru un horeogrāfu diplomdarba izrādes 4

Aija Kaukule, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

No 21. augusta un septembra nedēļas nogalēs Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) telpās “Zirgu pasts” un LKA E. Smiļģa Teātra muzejā īpašā programmā “Jaunie un skaistie” būs iespējams noskatīties daļu no pavasarī tapušajām jauno aktieru un horeogrāfu diplomdarba izrādēm.

2021. gada jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura studiju programmas skatuves mākslā absolvēja 43 jaunie mākslinieki – horeogrāfi, aktieri un režisori. Īpašā izrāžu izlasē skatē “Jaunie un skaistie” jaunos māksliniekus un viņu diplomdarbus būs iespējams satikt arī plašākai publikai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skates nosaukums izvēlēts kā veltījums jaunajiem māksliniekiem un skaistajam laikam, kad viņi no studentiem kļūst par profesionāļiem.

Izrāžu skati atklās Laikmetīgās dejas mākslas programmas absolventu izrādes. 21. augustā “Zirgu pastā” skatītājiem tiks prezentēta Roberta Gailītes izrāde “Aistēti” un Ramonas Levanes izrāde “Elaeis Guineensis”. R. Gailītes izrāde vēsta par cilvēka ķermeņa skaistumu – jaunrades darba izstrādes process kalpoja kā estētiskā iespaida apzināšana, izpratnes veidošana par to. Savukārt R. Levanes izrādi ir iedvesmojusi palmu eļļas ražošanas un izmantošanas problemātika un tās aktualitāte.

28. augusta izrādes norisināsies LKA E. Smiļģa Teātra muzejā. Horeogrāfe Simona Ozola izrādē “nevaru gribu. vajag nevaru. nevajag varu” pieskaras baiļu tematikai un ar izrādes palīdzību palīdz tikt pāri izrādes veidotāju iekšējām bailēm. Izrādē “Starpstadija” horeogrāfe Katrīna Stepiņa stāsta par iracionālo sapņu pasauli un dejā iekļauj atpazīstamas pusmiega stadijas pieredzes.

Divas laikmetīgās dejas izrādes “Mans skābais krējums” un “Es vairs neesmu tas, kas biju, bet vēl neesmu tas, kas būšu” tiks izrādītas “Zirgu pastā” 2. un 3. septembrī. Vladimira Goršantova “Mans skābais krējums” ir personīga izrāde, kurā horeogrāfs atbild uz 10 jautājumiem, kurus viņam uzdevusi mamma.

“Es vairs neesmu tas, kas biju, bet vēl neesmu tas, kas būšu” ir tās autores Emīlijas Bergas solo izrāde, kurā viņa dalās ar sajūtām, esot uz pārmaiņu robežas – par esību liminālā telpā.

Skates turpinājumā “Zirgu pastā” būs iespējams noskatīties divas jauno aktieru diplomdarba izrādes. 5. septembrī izrādē “Stepes vilks” (režisore Indra Roga), kas tapusi pēc tāda paša nosaukuma Hermaņa Heses romāna motīviem, skatītājiem būs iespēja nonākt Maģiskajā teātrī kopā ar vientuļnieku Hariju Halleru.

Reklāma
Reklāma

Savukārt 11. un 12. septembrī izrādē “Blanša. Baltais mežs” (rež. Mihails Gruzdovs) radošā komanda piedāvās variācijas par labi zināmo Tenesija Viljamsa lugu “Ilgu tramvajs”.

Izrāžu skati noslēgs vēl trīs laikmetīgās dejas izrādes 18. un 19. septembrī – “Anima” (horeogrāfe Darja Turčenko), “SYNC” (horeogrāfe Līva Apšeniece) un “Horizontā” (horeogrāfe Gundega Rēdere). D. Turčenko izrāde vēsta par cilvēka kolektīvo bezapziņu, L. Apšenieces izrādē “SYNC” tiek pētīta divu ķermeņu savstarpēja klātesamība, likumsakarības un sinhronizācijas interpretācijas kustību valodā.

Savukārt G. Rēderes izrāde ir ieskats nerimstošā, dzīvā un mainīgā procesā, kā, atdodot daļu sava svara otram un uzņemot daļu partnera svara, rodas smalks kopīgais līdzsvars.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.