Jaunie talanti mūzikas Olimpa kalnā 0
Dienā, kad uz Nacionālās operas un baleta skatuves pasniedz “Lielo mūzikas balvu 2015”, saruna ar mūziķiem, kas nominēti kategorijā “Jaunais skatuves mākslinieks”.
Pianists Georgijs Osokins un dziedātāji Annija Putniņa un Mihails Čuļpajevs. Trīs jauni, skaisti, talantīgi mūzikas kalnā kāpēji. Georgijs Osokins sevi dēvē par viena komponista pianistu. Jaunajam mūziķim patīk Šopena skaņdarbu unikālā valoda, īpaši viņa vēlīnie skaņdarbi. Pianists smalki izpētījis Šopena skaņdarbu iekšējo dramaturģiju. Lai iegūtu iecerēto skanējumu, Georgijs eksperimentē – spēlē uz īpaši zema, mīksti polsterēta un ļoti viegla klaviersoliņa, jo tas viss ietekmē skaņu.
Kad vakaros Operas namā izdziest lielais kroņlukturis, atveras priekškars un diriģents paceļ zizli, jauno tenoru Mihailu Čuļpajevu varam vērot tik daudzos veidolos – Rolfs “Mūzikas skaņās”, Malkolms “Makbetā”, Alfrēds “Sikspārnī”, kanārijputniņš Cīps “Putnu operā”, Tamino “Mazajā burvju fllautā”, Edmonds “Trubadūrā”… Un ik izrādē Mihails ir pateicīgs kolēģiem un skatītājiem par mūzikā kopā radīto mīlestības sajūtu.
Kopš konkursa “Cālis”, kur Annija Putniņa uzstājās trīs gadu vecumā, viņa skatuvi nav atstājusi un savu dabas doto dziedātājas, dejotājas un aktrises talantu nemitīgi pilnveidojusi, priecējot mūs gan mūziklos, gan pamatīgi pārsteidzot TV3 šovā “Izklausies redzēts”. Milzīgs stadions, tūkstošiem skatītāju, televīzija, fotoreportieri… Starmeši izgaismo dziedātāju skatuves centrā – tā ir Annija Putniņa jaunā mūziklā, ko speciāli viņai sarakstījis Endrū Loids Vēbers. Jā, to ir iespējams iztēloties.
Kamēr Lielās mūzikas balvas žūrija lemj, kuram jaunajam talantam piešķirt “Gada jaunā mākslinieka” balvu, mēs mūziķus lūdzām atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Kāpēc muzicējat?
2. Ko uzskatāt par savu līdz šim labāko sniegumu?
3. Kādus vēlētos savus ideālos skatītājus/klausītājus?
4. Kas uzvarēs – popmūzika vai akadēmiskā mūzika?
5. Kā būtu jādzīvo un jāmuzicē, lai reiz saņemtu Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu?