Nāvējošās baktērijas 0

Tomēr jāpiebilst, ka viss iepriekš uzskaitītais eleganti ierakstās “varbūtības teorijas” rāmjos un var būt arī vistīrākās raudzes sakritība. Bet ir arī tādi speciālisti, kuri uzskata, ka savulaik patiešām eksistējis (un, iespējams, kaut kur glabājas arī šobaltdien) no Tutanhamona kapenēm paņemts amulets, uz kura esot iegravēti šādi vārdi: “Bēdas un nelaimes piemeklēs to, kurš iztraucēs mana saimnieka mieru.” Un šī pārliecība ir spēkā, arī neskatoties uz to, ka neviens nekad nav redzējis ne pašu amuletu, ne tā fotogrāfiju un pat ne zīmējumu! Tiesa, nav arī pamatota iemesla nepieļaut, ka seno ēģiptiešu priesteri izmantojuši jebkādus paņēmienus, lai pasargātu mūmiju no dažādiem nevēlamiem tīkojumiem, tostarp arī psiholoģiskiem. Katrā ziņā tos laupītājus, kuri ielauzušies Tutanhamona kapenēs vēl krietni pirms Kārtera un pēkšņi metušies bēgt, kaut kas ir atbaidījis. Tas varētu būt bijis arī šāds amulets.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
Lasīt citas ziņas

Bet saistībā ar lāstu vēl jāpiebilst, ka daļa pētnieku uzskata – kapenēs bijušas iemūrētas indīgas vielas. Atomfizikas profesors Luiss Bulgarīni izteicis pieņēmumu, ka senie ēģiptieši svēto apbedījumu vietu aizsargāšanas nolūkā izmantojuši arī radioaktīvus materiālus. Bet Filips Vandenburgs grāmatā “Faraonu lāsts” apgalvo, ka piramīdas un faraonu kapenes bijušas lieliska augsne baktērijām, kas veido konkrēta veida vīrusu, un tas tad arī skāris leģendārās ekspedīcijas dalībniekus. Tiesa, citi pētnieki, bruņojušies ar tomogrāfiem, optiskās šķiedras endoskopiem un citu aparatūru, kurā izmantotas bioķīmiskās metodes, nav spējuši šīm hipotēzēm rast apstiprinājumu. Toties viņi pamanās veikt citus atklājumus.

Polimerāzes ķēdes reakcija ļāvusi pavairot Tutanhamona mūmijā saglabājušās mikroorganismu DNS atliekas, kas, iespējams, izraisījušas slimību, kuras rezultātā jaunais faraons nomiris. Bet vācu pētnieki mūmijas plaušās atraduši tuberkulozes nūjiņu DNS fragmentus. Tas vispār ir pirmais apliecinājums tam, ka arī senie ēģiptieši slimojuši ar tuberkulozi. Bet, neskatoties uz visu to, 1991. gadā Tutanhamona kapenes slēdza, kā iemeslu minot tieši virtulento sēnīšveida veidojumu, ko, kā uzskata pētnieki, radījusi miljonos skaitāmo apmeklētāju elpošana. Bet laikam jau patiesais iemesls tomēr būs kaut kas cits, jo, raugi, kapenes jau atkal sen ir atvērtas apmeklētājiem un uzņem jaunas miljonu tūristu masas…

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.