Ar lāstu pret izlaupītājiem 0
Tāpēc sanāk, ka, visdrīzāk, “šaušalīgo noslēpumu” radījuši tikai žurnālisti un citas personiski ieinteresētas personas. Lūk, piemērs. Pēc lorda Karnarvona nāves slavenais tā laika mistiķis grāfs Heimons paziņojis, ka lords savulaik vērsies pie viņa pēc padoma – vai viņam vajadzētu ieiet Kārtera atrastajās kapenēs. Grāfs esot kategoriski iebildis, sakot, ka tas ir ārkārtīgi bīstami, un, ja lords neņemšot vērā šo brīdinājumu, viņš saslimšot un vairs neatlabšot. Turklāt nāve lordu panākšot tieši Ēģiptē. Izklausās, protams, efektīgi, taču diemžēl nav pat neviena dokumenta fragmenta, kas apliecinātu, ka Karnarvons vispār jebkad mūžā būtu saticis mistiķi grāfu. Tomēr attiecīgās ievirzes žurnālistiem šī versija ārkārtīgi iepatikās, un viņi “meklēja” līdzīgus atgadījumus.
Ātri vien noskaidrojās, ka līdzīgam lāstam vajadzēja skart ikvienu, kurš iekāros apmeklēt galveno Babilonijas templi nolūkā piesavināties to vainagojošo dieva Marduka statuju. Un tā arī noticis – visi iekarotāji gājuši bojā vardarbīgā nāvē. No tā nav spējis izvairīties arī Maķedonijas Aleksandrs, neraugoties uz to, ka statuja bija nolaupīta jau pirms tam, kad viņš iegāja Babilonijā. Toties tieši Aleksandrs lika līdz ar zemi nolīdzināt tempļa paliekas, lai tajā vietā uzbūvētu savas impērijas galveno dievnamu…
Pagājušā gadsimta 40. gados uzradās vēl viena mistiskā paralēle. Kad krievpadomju arheologi izlēma atvērt Tamerlāna kapenes, viņi arī ignorēja brīdinošo uzrakstu, kas vēstīja, ka tajā dienā, kad notiks kapavietas apgānīšana, sāksies tāds karš, kādu cilvēce vēl nav piedzīvojusi. Kapenes atvēra… 1941. gada 22. jūnijā.