Foto: LETA/Ieva Lūka

Jauni datortomogrāfi Austrumu slimnīcā sniegs nebijušas iespējas onkoloģisko slimību diagnostikā 0

Pirmdien Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiks prezentēti trīs jaunākās paaudzes datortomogrāfi, kas tika uzstādīti pērnā gada nogalē, vēsta RAKUS.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vangas pavasara prognozes: Šīm zodiaka zīmēm būs visvairāk veiksmes dzīvē, karjerā un attiecībās
Putins un Tramps nav lielākais drauds: kas patiesībā sabotē mieru un dzen Krieviju vēl dziļākā haosā?
Putina trīs prasības mieram paredz Ukrainas bojāeju. Vai tiešām Tramps ir tik traks, ka to apsver?
Lasīt citas ziņas

To kopējā vērtība ir 2,5 miljoni eiro. Iepriekšējās iekārtas bija nokalpojušas, vecākā lietošanā bija jau 15 gadus.

Tādējādi valsts lielākajā slimnīcā un vadošajā onkoloģisko slimību ārstniecības iestādē tiek būtiski uzlabota vēža un citu sarežģītu slimību diagnostika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunā iekārta, kas uzstādīta stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs”, ir īpaši piemērota onkoloģisko slimību diagnostikai.

Ar to būs iespējams veikt arī tēmēto biopsiju, proti, ar speciālas adatas palīdzību paņemt no veidojuma vai aizdomīga rajona audu gabaliņu mikroskopiskai izmeklēšanai.

Līdz šim Rīgas Austrumu slimnīcā šādas iespējas vispār nav bijušas, bet tas ir ļoti būtiski, piemēram, pie veidojumiem kaulos, kad ultrasonogrāfijas kontrolē šo manipulāciju veikt nav iespējams.

Datortomogrāfija kļūs pieejamāka arī pacientiem ar metāliskiem implantiem, jo tiek izmantota specializēta programma, kas novērš implanta radīto attēla kropļojumu, kas veidojas, piemēram, pēc abu gūžas locītavu endoprotezēšanas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.