Jaunākais trends – pusaudžu dekrēts. Mammas pamet karjeru, lai izpatiktu visām lielo bērnu vēlmēm 45
Strādājošas māmiņas, kuras pamet darbu, lai rūpētos par saviem pusaudžu bērniem, ASV kļūst par milzīgu sociālo tendenci. Vai šīs sievietes liks citām mātēm justies vainīgām?
Kāds parasti saspringts vakars, mamma mēģina ar vienu roku pagatavot vakariņas, ar otru atbildēt vēl uz darba zvaniem un vēl pakomunicēt ar bērniem, kuri izmisīgi meklē viņas uzmanību. Pēkšņi tas sievieti pārsteidza — viņa ir pilnīgi nogurusi no mājas un darba, un žonglēšanas pa dzīvi.
Šobrīd pasaulē sākusies jauna tendence – daudzas karjeristes sapratušas, ka kaut kas ir jāziedo. Un tas kaut kas ir viņu bizness. Viņas pamet karjeru, lai visu savu laiku veltītu bērniem, par to raksta Dailymail.com.
Tomēr bērni nav, kā jūs varētu iedomāties, jaundzimušie vai mazuļi, bet padsmitnieki – pusaudži. Tiek uzskatīts, ka, neskatoties uz viņu relatīvo neatkarību, pusaudžiem tieši tagad ir vajadzīga mammas uzmanība vairāk nekā tad, kad viņi bija mazuļi.
Izdevums uzskaita vairākas pieredzas. 39 gadus vecā Džo no Kembridžšīras teikusi: “Es arvien vairāk apzinājos, ka Alanai un Lotijai ir nepieciešams, lai es būtu fiziski un emocionāli klāt bez pastāvīgās darba klātbūtnes. Kad Alanai 9. klasē bija problēmas ar draudzēšanos, viņai sāpēja vēders, jo viņa negribēja iet uz skolu.”
39 gadus vecā Nikola Ērvaina no Dārbišīras šobrīd atrodas pusaudžu atvaļinājumā. Viņa ir paņēmusi nenoteiktu pārtraukumu savā medmāsas karjerā, lai atbalstītu Freizeru, savu 15 gadus veco dēlu.
Tomēr šī tendence ir pretrunīga. Daži uzskata, ka tā ir strādājošo mammu vainas izjūta, kuras nespēj vai nevēlas darīt savu darbu, tāpēc to attaisno ar kopābūšanu ar tik lieliem bērniem.
Psihologi norāda, ka pusaudzim jau ir raksturīga spriestspēja, taču daudzējādā ziņā vecāku klātbūtne joprojām ir neieciešama, jo ir tik daudz ārējas ietekmes. Tāpat bērni redz, ka mamma vienmēr mājās lieto tālruni vai klēpjdatoru, ir saspringta, un ar viņu grūti sazināties, esot pat blakus. Šis ir arguments, kas aizsācis jauno pēcpandēmijas trendu.