Jaunajai māmiņai jāatgriežas darbā: kā neraudāt bērnam un mammai? 0
Agrāk vai vēlāk, bet lielākajai daļai māmiņu nākas apsvērt jautājumu par atgriešanos darba vidē. Protams, tas neattiecas uz tām sievietēm, kuras arī pirms grūtniecības nav strādājušas. Līdz ar šāda jautājuma aktualizēšanu – kad un vai atgriezties darbā – nāksies risināt ne mazums problēmu. Par lietām, kas tev būtu jāzina, pirms atgriezties darbā, raksta portāls Edinstvennaya.ua.
Dekrēta jeb pēcdzemdību un bērna kopšanas atvaļinājuma pārtraukšana/izbeigšanās dzen stresā gandrīz ikvienu mammu. Pārdzīvots tiek ne tikai par to, kā būs atgriezties darba procesā, pielāgoties jaunām prasībām, vai nebūs aizmirsušās nepieciešamās prasmes un zināšanas, bet galvenās bailes, protams, ir par to, kur atstāt mazo, ar ko esi bijusi kopā diendienā? Kā viņš iztiks bez mammas un kā par viņu rūpēsies aukle, vecmāmiņa vai bērnudārza audzinātāja?
Lēmuma pieņemšana
Sākumā pašām sev un tuvākajiem vajadzētu atgādināt, kāpēc tu pieņēmi šādu lēmumu. Ģimenes budžeta papildināšanas labad? No tā ir atkarīga tava karjera un tavas ģimenes nākotne? Beigu beigās, tev vienkārši nepatīk sēdēt bez darba? Jebkuram no šiem argumentiem ir tiesības pastāvēt, jo tikai laimīga un par sevi pārliecināta sieviete ir ģimenes labklājības un laimes atslēga.
Visu dari pakāpeniski
Iemāci mazuli pierast pie tavas pazušanas, sākumā pa pāris stundām, tad jau uz trim un četrām. Ja esi plānojusi atgriezties darbā uz pilnu slodzi, sarunā ar priekšniecību, ka pirmās divas vai pat trīs nedēļas pastrādāsi saudzējošā režīmā. Pakāpeniski visi pieradīs pie jaunā dzīves stila un jau drīz varēsi strādāt ar pilnu jaudu. Ļoti daudz sieviešu, tostarp arī tava priekšniece, ir izgājušas tam cauri, iespējams, pat vairākas reizes, tādēļ nebaidies izdarīt kaut ko ne tā. Tevi vienmēr atbalstīs un sapratīs.