Foto: shutterstock.com

Jauna un smuka, bet jau veidojas dubultzods. Iespējamie problēmas risinājumi 0

Dubultzods var veidoties gan dažāda vecuma, gan dažādas miesasbūves cilvēkiem. Tā var būt iedzimtība, liekā svara problēmas un pat nepareiza grāmatas lasīšana. Ko darīt, lai dubultzods neveidotos, un ko iesākt, kad tas nemanot parādījies, konsultē speciālisti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Man ir 23 gadi, bet man veidojas dubultzods. Kā to varētu novērst? Varētu būt, ka tas ir iedzimts, jo manai mātei arī ir. Ir arī problēmas ar vairogdziedzeri, kas varētu ietekmēt tā rašanos. Kāds būtu jūsu ieteikums tā ārstēšanā?” tā pēc padoma vaicā kāda “Delfi” lasītāja.

Atbild kosmētiķe Ilze Actiņa un endokrinoloģe Inese Strautiņa:

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dubultzods tiešām ir problēma, kas nomoka daudzas – arī jaunas sievietes. Visbiežāk vainīgas esam pašas, jo, piemēram, lasām grāmatu, guļot, zodu pie krūtīm pievilkušas. Dubultzodu iespaido arī poza, kādā guļam. Retāk veidojas dubultzods, ja naktī guļ uz zema spilvena un uz muguras.

Svara pieaugums arī nenoliedzami veicina dubultzoda veidošanos. Protams, liela nozīme ir ģenētikai un tā kā nereti šī dubultzoda problēma ir atkarīga no cilvēka konstitucionālā uzbūves tipa, to pilnībā var novērst ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Jāatzīst, ka vairogdziedzera slimības neietekmē dubultzoda veidošanos. Lai ārstētu vairogdziedzera saslimšanu, vispirms jāveic diagnostika un atbilstošas analīzes.

Dubultzoda novēršanai pēc speciālista ieteikuma var veikt dažādus vingrinājumus un modulējošas masāžas, kas nostiprinās sejas ovālu. Profilaksei noderēs dažādas ādu nostiprinošas, liftinga sejas procedūras (tās gan nav ieteicamas īpaši jaunām meitenēm!). Un staigājiet ar paceltu galvu!”

Dubultzoda veidošanos ietekmē:

  • Liekais svars. Ja dubultzods rodas jau jaunībā, visticamāk, cilvēkam ir vismaz 8 – 10 kilogrami liekā svara;
  • Lasīšana gultā, nepareiza stāja, ieradums ejot noliekt galvu, ilgstošs darbs sēdus;
  • Iedzimtība, specifiska sejas forma;
  • Krass svara pieaugums vai novājēšana. Novājēšanai jānotiek pakāpeniski, tas ir, mēneša laikā nevajadzētu zaudēt vairāk par 3 – 5 % no kopējās ķermeņa masas;
  • Gulēšana uz pārāk augstiem spilveniem;
  • Slikta ādas elasticitāte. Dubultzodu veido nevis tauki, bet atkārusies āda, tas biežāk ir gados vecākiem cilvēkiem.
  • Angļu ārsti atklājuši vēl kādu cēloni – pārāk mazs krūštura izmērs. No skaistuma viedokļa tas būtu saprotami – mazā krūšturī krūtis tiek paceltas uz augšu un izskatās apaļas. Taču pārāk ciešas veļas nēsāšana var traucēt asins cirkulācijai un limfas attecei, var izveidoties pat osteohondroze un ciest mugurkauls. Sievietei būs nepareiza stāja, jo novirzījies smaguma centrs. Krūšturim nevajadzētu atstāt nospiedumus uz muguras, pleciem un zem krūtīm.
Reklāma
Reklāma

Lai izvairītos no dubultzoda, nevajadzētu pieļaut nosauktos dubultzoda veidošanās iemeslus, lai gan pret iedzimtību, protams, neko nepasāksi, norāda kosmetoloģe Aija Zirdziņa. Speciālisti arī mēdz ieteikt profilaktiskus pasākumus, piemēram, kakla un zoda muskuļus var stiprināt, košļājot gumiju.

Vingrojumi kakla muskuļu nostiprināšanai un dubultzoda samazināšanai

  • Nolaid galvu līdz krūtīm un tad lēnām atliec atpakaļ, atkārto 20 reizes. Vingrinājumi, kas saistīti ar galvas atliekšanu atpakaļ, nav ieteicami cilvēkiem, kas cieš no paaugstināta asinsspiediena. Jebkuram, pirms sākt nodarboties ar vingrinājumiem vai citiem pasākumiem dubultzoda samazināšanai, iepriekš vajadzētu aprunāties ar ģimenes ārstu;
  • Atliec galvu atpakaļ, pēc iespējas vairāk izstiepjot kaklu, tad atgriezies sākumstāvoklī;
  • Atliec galvu un muti atstāj nedaudz pavērtu, sasprindzini zoda muskulatūru un ar apakšlūpu mēģini aizsegt augšlūpu;
  • Nostājies pareizā stājā (taisni pleci un pacelta galva), uz galvas uzliec grāmatu un dažas minūtes pastaigā pa istabu;
  • Taisni sēžot vai stāvot, trīs līdz piecas reizes dienā augstu pacel galvu un lēnām grozi pa labi un kreisi vismaz 20 reizes;
  • Noliec galvu pie krūtīm un lēnām to liec pie kreisā pleca, pēc tam atliec atpakaļ un liec pie labā pleca. Var veikt arī pilnu apli;
  • Ar taisnu muguru apsēdies uz krēsla, atbalsti zodu uz dūrēs saliktām rokām un mēģini zodu nolaist uz leju, ar rokām spiežot atpakaļ. Dari to ļoti lēni. Vingrinājumu atkārto vismaz 15 reizes;
  • Maksimāli sasprindzini sejas un kakla muskuļus, skaļi izrunā skaņas – u, a, o un i;
  • Veic rīšanas kustību, mēles galu turot pie apakšējiem zobiem;
  • Paņem mutē zīmuli, izstiep zodu nedaudz uz priekšu un gaisā zīmē burtus.

Masāža un citas procedūras

Ik pārdienas var veikt kontrastdušu zodam. Cita kontrasta procedūra – kaklam un zodam pārmaiņus piespiež dvieļus, kas samitrināti aukstā un siltā ūdenī. Vienu dvieli tur aptuveni vienu minūti. Jāsāk ar silto dvieli un jābeidz ar auksto. Ūdenim var pievienot sāli, dažādus ārstniecības augu uzlējumus. Sievietēm ar pastiprinātu kapilāru tīklojumu uz sejas temperatūras maiņas kompreses nav ieteicamas.

Ar sālsūdenī vai etiķūdenī samitrinātu frotē vai lina dvieli var veikt masāžu – pliķē zodu ar saritinātu dvieli vismaz 10 – 15 reizes. Pazodi var plikšķināt ar plaukstas virsējo daļu. Vēlams to darīt katru dienu 10 – 15 minūtes.

Uz pirkstgaliem paņem medu un masē zodu, kamēr tas paliek sārts. Medu noskalo ar siltu ūdeni un ieziedi ar ādas tipam un vecumam piemērotu krēmu. Sievietēm ar kapilāru tīklojumu jābūt uzmanīgām ar medus masāžām.

Kosmētikas saloni

Ja finanses atļauj, vari izvēlēties kādu no kosmētikas salonu piedāvātajiem skaistumkopšanas pasākumiem. Dodies uz konsultāciju izvēlētajā salonā, un speciālists ieteiks, kāds procedūru kurss varētu būt efektīvs tieši tev.

Tāpat kā ķermenim, arī sejai un zodam salonā var veikt limfodrenāžu un vakuummasāžu. To veic ar rokām vai aparātu, kam ir speciāli piemēroti, mazi uzgalīši. Cīnoties ar dubultzodu, var veikt arī mezoterapijas procedūras – ar mazas adatiņas palīdzību zemādā ievada aktīvās vielas, kas šķīdina taukus un veicina to izvadi no pazodes.

Kosmetologs varētu ieteikt arī tādas procedūras kā fitnesa masāžu, sejas maskas, liftinga procedūras, jonoforēzi, ultraskaņas procedūras, lāzera liposakciju un kavitāciju.

Ķirurģiskās metodes

Ja skaistumkopšanas procedūras nepalīdz, var veikt plastisko operāciju – liposakciju, kuras laikā izsūc liekās tauku šūnas. Tā kā liposakcija ir operācija, ir noteiktas kontrindikācijas, pie kurām to nevar veikt, ir iespējamas komplikācijas, un operācija nav no lētajām.

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.