Jauna stratēģija var glābt Ukrainu: nosaukti pieci galvenie elementi 172
Karš Ukrainā ir sasniedzis kritisko punktu. Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukums nav bijis tik veiksmīgs, kā daudzi gaidīja. Tas ir devis Krievijas spēkiem laiku nostiprināties un gūt pārsvaru. Lai reaģētu uz pašreizējo realitāti, Ukrainai un tās atbalstītājiem būtu jāievēro stratēģija, kas sastāv no pieciem elementiem, raksta ASV laikraksts “The Wall Street Journal”.
Pirmkārt, Ukrainas militārajiem centieniem būtu vairāk jākoncentrējas uz aizsardzību, norāda izdevums.
“Kijivai ir jāsaglabā teritorija, ko tā joprojām kontrolē… Ukrainas spēkiem ir jāizveido nocietinātas aizsardzības līnijas un jāizmanto moderni sensori un bezpilota lidaparāti, lai neļautu Krievijai ieņemt jaunas teritorijas,” teikts publikācijā.
Otrkārt, Ukrainai ir jāsamazina atkarība no ārvalstu palīdzības, piebilda WSJ.
Treškārt, ASV un citām valstīm būtu jāpalīdz Ukrainai izveidot spēcīgāku pretgaisa un pretraķešu aizsardzības tīklu.
Ceturtkārt, Ukrainai vajadzētu vērsties pret Krievijas apgādes līnijām Ukrainas austrumos un Krievijas rietumos, un, piektkārt, Ukrainai vajadzētu palielināt draudus Krievijai Krimā.
“Tam jāietver tāla darbības rādiusa raķešu triecieni, kā arī speciālās operācijas pret Krievijas spēkiem, bāzēm un apgādes līnijām. Kāpēc Kerčas tilts turpina stāvēt, joprojām ir noslēpums. Lai varētu veikt šos triecienus, ASV un Rietumu atbalstītājiem būtu jānodrošina Ukrainai ar tālākas darbības rādiusa ieročiem ar lielāku kravnesību un jāatceļ aizliegumi izmantot šos ieročus, lai uzbruktu karaspēkam un loģistikas nodrošinājumam Krievijas teritorijā,” raksta izdevums.
Runa ir par tādām raķetēm kā “Taurus” un “Atacms”.
Iepriekš Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis atzina, ka Krievijas-Ukrainas frontē izveidojusies pata situācija, vienlaikus uzsverot, ka Ukrainai ir nepieciešami moderni tehniskie līdzekļi.
“Attiecībā uz karu frontē – tā ir pata situācija, tas ir fakts, jo bija tehnikas piegāžu aizkavēšanās, bet aizkavēšanās nozīmē kļūdas,” sacīja prezidents.
“Mēs karojam pret teroristiem, kam ir viena no lielākajām armijām pasaulē, munīcijas trūkst, bet ir vajadzīgi mūsdienīgi tehniskie līdzekļi,” skaidroja prezidents.
Savukārt Ukrainas jūras operācijām ir panākumi, norādīja Zelenskis.
“Krievija ir zaudējusi daudz kuģu, bet mums ir izdevies izveidot labības koridoru, jo šī operācijas pragmātiskā daļa, kam bija liela ietekme uz ekonomiku, tika īstenota sekmīgi,” viņš piebilda.