Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

Jaunā peldsezona ir sākusies – pirmie peldvietu ūdens kvalitātes analīžu rezultāti 1

Lai gan laika apstākļi šobrīd nerosina peldēties, Latvijā jaunā peldsezona tiek atklāta 15.maijā un, kā katru gadu, tā ilgs līdz 15.septembrim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Lasīt citas ziņas

Veselības inspekcija, sagaidot peldsezonas sākumu, jau ir veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes.

Pārbaužu rezultāti liecina, ka augsts mikrobioloģiskais piesārņojums ir konstatēts Daugavas peldvietā „Rumbula”, kur šobrīd ir noteikts aizliegums peldēties.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pārējās 55 oficiālajās peldvietās, kurās tika ņemti paraugi,  peldūdens kvalitāte atbilst prasībām.

Šogad peldvietas ūdens analīzes netiks veiktas Kovšu ezera peldvietā, Rēzeknē, jo peldvieta uz rekonstrukcijas laiku ir slēgta.

Pārējās peldvietās, kā ikkatru gadu, Veselības inspekcija peldsezonas laikā uzraudzīs ūdens kvalitāti normatīvajos aktos noteiktajās oficiālajās peldvietās.

Ūdens kvalitāte jūras un iekšzemes peldvietās tiks pārbaudīta, ņemot ūdens paraugus reizi mēnesī. Tāpat tiks pārbaudīts, kā peldvietās tiek ievērotas peldvietu uzturēšanas un higiēnas prasības.

Inspekcija atzīmē, ka peldvietu ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski, gan vizuāli. Laboratorijā tiek noteikti ūdens mikrobioloģiskie rādītāji – fekālā piesārņojuma indikatori – zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki.

Inspekcija aicina arī iedzīvotājus iesaistīties peldvietu novērojumos un fiksēt to rezultātus anketā inspekcijas tīmekļvietnē.

Attiecībā uz Covid-19 pandēmijas ietekmi uz peldsezonas norisi, Veselības inspekcija norāda, ka arī

uz peldvietas apmeklētājiem attiecas distancēšanās noteikumu ievērošana, kā arī citi individuālie piesardzības pasākumi.

Atbilstoši pieejamajiem zinātnisko pētījumu rezultātiem, koronavīrusa izplatība nav saistīta ar ūdeni, bet inficēšanās notiek tikai cilvēku kontaktu ceļā ar sīkiem pilieniem gaisā, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem un uz kuriem vīruss var kādu laiku saglabāties.

Reklāma
Reklāma

Nākamā ūdens paraugu ņemšanas reize ir plānota 8. un 9. jūnijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.