Publicitātes foto

Jaunā izstādē atdzīvinās “Baltica ’88” noskaņas 0

“Astoņas baltas dienas” – tā dzejniece Māra Zālīte nosauca savu pārdomu rakstu, paužot 1988. gada festivāla “Baltica” noskaņu. Tā sauc arī izstādi, kas tiks atklāta Krišjāņa Barona muzejā festivāla “Baltica 2018” laikā – 18. jūnijā plkst. 18, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Izstādes “Astoņas baltas dienas. Baltica ’88” vēstījuma pamatā ir festivāla astoņu dienu norises dalībnieku acīm. “Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” pasaulei sevi pieteica 1987. gada vasarā Lietuvā. Vēl daļēji sasaistīts valdošās varas rāmjos. Bet laiks neapturami Baltijas tautas veda uz priekšu. Un mēs arī paši laika ritu steidzinājām, kā senči dziesmas par vairogiem likdami,” stāsta izstādes koncepcijas autors Andris Ērglis.

Izstāde iecerēta kā platforma folkloras festivāla vēstures dokumentēšanai, tā tiks papildināta visā darbības laikā – līdz 2019. gada oktobrim. Ekspozīcijas veidošanā izmantoti Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī vairāku Latvijas novadu muzeju krājuma, Latvijas Televīzijas un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves un Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” arhīva materiāli, kā arī relikvijas no privātpersonu kolekcijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādes atklāšanā festivāla “Baltica” dziesmas dziedās tautas tradīciju kopa “Budēļi”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.