Foto no BKUS arhīva

Jaunā Bērnu slimnīcas Vecāku padome apkopos hronisko pacientu vecāku bāzi 0

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) darbu sāk Vecāku padome, kuras viens no uzdevumiem būs veidot un koordinēt atbalsta datu bāzi “Ģimene ģimenei”, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Daiga Rauba.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas paustā, Bērnu slimnīcas pacientu spektrs ir ļoti plašs – sākot no vieglām saslimšanām līdz pat ļoti smagām diagnozēm, un hronisko pacientu vecāki bieži izjūt nepieciešamību sazināties un dalīties pieredzē un zināšanās. Taču ne vienmēr vecāki zina, kur šo atbalstu meklēt, tāpēc turpmāk Vecāku padome uzņemsies koordinatora lomu, lai šos cilvēkus savestu kopā.

Divi galvenie Vecāku padomes uzdevumi 2018.gadā būs atbalsta datu bāzes izveide un koordinēšana, kā arī vecāku un bērnu viedokļa pārstāvēšana lēmumos, kas skar mazos pacientus un viņu ģimenes Bērnu slimnīcā. Praktiski tas nozīmējot, ka pirms lēmumu pieņemšanas Bērnu slimnīcas pārstāvji prezentēs un izskaidros Vecāku padomei plānotās aktivitātes, uzklausot ieteikumus. Savukārt Vecāku padomes pārstāvji ar šo informāciju dalīsies tālāk Vecāku padomes sociālā tīkla “Facebook” lapā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban BKUS Vecāku padomi pārstāv Evija Žentiņa, Mareta Bērziņa-Meirāne, Andžela Daļecka, Vineta Grigāne-Drande, Jana Krūmiņa, Sindija Meluškāne un Inga Bale. Katra no viņām pārstāv konkrētu profilu, kurā viņu bērniem bijusi ilgstoša pieredze, tostarp onkoloģiju, ķirurģiju, rehabilitāciju, tehniskos palīglīdzekļus, paliatīvu aprūpi, parenterālu barošana, ambulatorie pakalpojumi un garīga rakstura traucējumi.

Rauba norādīja, ka ļoti noderīgi būtu Vecāku padomē uzņemt vēl vecākus, kuru bērniem bijusi ilgstoša pieredze ar kardioloģiju, retām slimībām, neiroloģiju un citiem profiliem.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols no Vecāku padomes sagaida iniciatīvu par nepieciešamiem jauninājumiem vai uzlabojumiem ikvienā ar slimnīcu saistītā etapā, vērtējumu par esošajiem procesiem slimnīcā, godīgu atgriezenisko saiti par pieredzēto, kā arī atbalstu gan ar savām zināšanām, gan pieredzi, gan psiholoģisko plecu, ko novērtēs daudzas līdzīgās situācijās nonākušas ģimenes.

Ābols norādīja, ka, radot jaunu Bērnu slimnīcas stratēģiju nākamajiem pieciem gadiem, par centrālo asi tika izvirzīta pozitīva pacientu un ģimeņu pieredze ikvienā saskarsmē ar Bērnu slimnīcu. “Bērnu slimnīca nav tikai ārstniecības iestāde. Mēs pastāvam arī tāpēc, lai palīdzētu viens otram augt un padarītu ikdienu gaišāku. Pat gadījumos, ja nevaram izārstēt katru bērnu, mēs noteikti varam rūpēties, lai bērns kļūtu veselāks un dzīve kļūtu pilnvērtīgāka gan pacientam, gan ģimenei. Šāda misija nav tikai ārstu vai māsu rokās. Es vēlos ieviest apzīmējumu – Bērnu slimnīcas kopiena. Par Bērnu slimnīcas kopienas neatņemamu sastāvdaļu ir kļuvusi arī Vecāku padome,” norāda BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, piebilstot, ka vecāku viedoklis un ieteikumi kļūs par nozīmīgu palīgu arī Bērnu slimnīcas attīstības plānošanā.

Reklāma
Reklāma

Hronisko pacientu vecāki, kuri vēlas sniegt vai saņemt atbalstu, var sazināties ar Vecāku padomes pārstāvi Eviju Žentiņu, rakstot uz “[email protected]” vai zvanot 29224599. Vecāku padomes tikšanās notiek reizi mēnesī, ja vecākiem ir vēlme aktīvi iesaistīties Vecāku padomē, sazinies ar padomes pārstāvjiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.