Jau rīt Gaujas Nacionālajā parkā – pirmie Sienāžu dziesmu svētki 6
Piektdien, 18.augustā, no plkst.19 līdz plkst.21 norisināsies Sienāžu un siseņu dziesmu svētki, kuru apmeklētājiem būs iespēja izzināt sienāžu un citu taisnspārņu daudzveidību, kā arī ieklausīties tiem raksturīgajās skaņās sugām bagātajā Gaujas Nacionālā parka Siguldas Balonu pļavā, aģentūru LETA informēja parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.
Pasākuma apmeklētāji Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) projekta “LIFE for Species” ekspertes Rūtas Starkas vadībā varēs iepazīties ar teorētisku informāciju par taisnspārņu sugām, kā arī iedziļināties sienāžu un siseņu skaņu veidošanas, noteikšanas un interpretācijas procesos, kas tiek izmantoti bioakustiskajos pētījumos.
Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Andrušaite atzīst, ka Dziesmu svētku gads iedvesmoja arī parka darbiniekiem meklēt jaunas izpausmes formas, un tā radusies ideja organizēt sienāžu un siseņu dziesmu un skaņu klausīšanos.
Pasākuma apmeklētājiem ieteikts ņemt līdzi piemērotu pledu vai krēslu sēdēšanai, kā arī parūpēties par aizsardzību pret ērcēm.
Taisnspārņi ir lieli un vidēji lieli kukaiņi, kuru pakaļkājas piemērotas lēkšanai – ar paresninātām, muskuļainām ciskām. Vairākumam taisnspārņu ir skaņas uztveroši (dzirdes jeb timpanālie) un skaņas radoši (sisināšanas) orgāni. Pasaulē sastopamas vairāk kā 20 000 taisnspārņu sugas, no kurām Latvijā konstatētas 39 sugas, kas pieder pie trīs apakškārtām – sienāžiem (Tettigoniidae), circeņiem (Gryllodea) un siseņiem (Acridodea).