Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pexels

Jau piecas lāču izpostītas dravas 0

“Latvija nav lāču valsts. Manus siena rituļus tie neplēsīs un manu medu neēdīs. Cik liela kompensācija pienākas par lāču izpostītu dravu?” interesējas “Latvijas Avīzes” lasītāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Avīze” jau rakstīja (“Gatavojas pārcelties uz dzīvi Latvijā”, “LA”, 8.07.2019.), ka Latvijā katru gadu arvien biežāk tiek novēroti lāči, kā arī tiek izpostītas bišu dravas. Viens no izskaidrojumiem, kāpēc pēdējā laikā Latvijā lāču skaits palielinās, ir ķepaiņu populācijas pieaugums Igaunijā.

Kā pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Maija Rēna, šogad saņemti pieci pieteikumi par lāču nodarītajiem postījumiem biškopībai. Postījumi konstatēti Salacgrīvas, Vecpiebalgas, Madonas, Jaunjelgavas un Balvu novadā. Salīdzinājumam – pērn pavisam saņemti astoņi pieteikumi par lāču postījumiem. Kompensācijas apmērs par vienu izpostītu bišu saimi šogad ir aptuveni 145 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paaugstināts bišu dravu postījumu risks ir vasaras beigās un rudeņos, kad lāči pastiprināti barojas, lai sagatavotos ziemošanai. Biškopībai nodarītos zaudējumus nosaka, ja bišu saimes ir gājušas bojā vai ir likvidējamas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.