Japāna piemin traģiskās zemestrīces un cunami upurus 0

Visā Japānā svētdien, 11.martā, tika noturēts minūti ilgs klusuma brīdis, pieminot tos vairāk nekā 19 000 cilvēku, kuru dzīvību tieši pirms gada izdzēsa spēcīgā zemestrīce un tai sekojošais cunami.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Svari – Audi, vērsis – Volvo. Kāda automašīna piemērota tavas zodiaka zīmes pārstāvjiem? 13
Kokteilis
“Skatoties tos žēlīgos 5 lakstus…” Sieviete saskumst, ieraugot kādus ziedus kultūras ministre Lāce dāvina “Straumes” režisoram 17
VIDEO. “Kā sāp…” Publiskots pēc avārijas uz Ventspils šosejas bojā gājušās pusaudzes dziedājums, ko grūti skatīties bez asarām…
Lasīt citas ziņas

Gan Tokijā, gan citviet piemiņas brīdis tika noturēts plkst.14.46, kad tieši pirms gada – 2011.gada 11.martā – sākās postošā deviņas magnitūdas spēcīgā zemestrīce, kas izraisīja arī katastrofālu cunami.

Tokijā piemiņas pasākumā piedalījās imperators Akihito un augstākās valsts amatpersonas. Imperators solīja, ka Japāna nekad neaizmirsīs šo traģēdiju. “Atjaunojot katastrofā cietušos reģionus, mūs sagaida daudzas grūtības,” atzina imperators, mudinot japāņus “savienot savas sirdis ar katastrofā cietušajiem un arī turpmāk palīdzēt viņiem uzlabot viņu dzīvi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt premjerministrs Josihiko Noda solīja, ka Japāna atgūsies no milzīgās traģēdijas. “Mūsu priekšteči, kuri noveda mūsu valsti līdz labklājībai, krīžu brīžos bija drošsirdīgas apņemšanās pilni,” viņš sacīja. “Atbalstot ļaudis katastrofā cietušajos reģionos, mēs vienlaikus arī sadosimies rokās, mēģinot izpildīt savu vēsturisko misiju – ar atjaunošanu panākt Japānas atdzimšanu.”

Vienlaikus svētdien Japānā notika arī vairākas demonstrācijas, kurās protestētāji pieprasīja pārtraukt atomenerģijas izmantošanu.
Piemiņas dienas noslēgumā Fukušimā un citviet tika rīkoti svecīšu vakari.

2011.gada 11.marta katastrofā dzīvību zaudēja 15 854 cilvēki, bet 3271 cilvēks joprojām tiek uzskatīts par bezvēsts pazudušu. Deviņas magnitūdas spēcīgā zemestrīce sākās 2011.gada 11.martā plkst.14.46 pēc vietējā laika (plkst.8.46 pēc Latvijas laika), un tā ilga aptuveni sešas minūtes. Pazemes grūdienu epicentrs atradās Klusajā okeānā vien 32 kilometru dziļumā aptuveni 72 kilometru attālumā no Ošikas pussalas.

Tā bija spēcīgākā zemestrīce Japānas vēsturē un viena no piecām spēcīgākajām pasaulē kopš 1900.gada. Zemestrīce izraisīja katastrofālu cunami, kas brāzās pāri Japānas ziemeļaustrumu piekrastei, nodarot milzīgus postījumus. Cunami viļņa augstums sasniedza pat 40,23 metrus.

Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.

Pēc ANO aprēķiniem, zemestrīce, cunami un avārija Fukušimā kopumā Japānai radīja zaudējumus vairāk nekā 210 miljardu dolāru apmērā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.