Publicitātes foto

Janis Rozentāls – rets un dārgs 0

Piecu gadu laikā pasaulē zināmo izsoļu namu katalogos latviešu mākslas zelta raudzes klasiķa un šīs nedēļas jubilāra Jaņa Rozentāla darbi parādījušies pāris reizes un tāda pati situācija esot arī mākslas tirgū Latvijā, secina Klasiskās mākslas galerijas “Antonija” vadītājs Norberts Sarmulis.

Reklāma
Reklāma
Trampa optimismam nav pamata: izlūkdienesti atklāj Putina patieso plānu. Kādas nelietības iecerējis Krievijas diktators?
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
RAKSTA REDAKTORS
krāpnieki zina, kur meklēt cilvēkus ar vairākiem tūkstošiem kontā – vai banku dati kaut kur noplūst? Atbild eksperti
Lasīt citas ziņas

Savukārt mākslas mecentāts un kolekcionārs Jānis Zuzāns atklāj, ka no vairākiem dārgumiem viņam vistuvākā esot Jaņa Rozentāla 1916. gadā tapusī glezna “Sieviete laivā”. Vaicāts, cik plaši jāatver maciņš par Rozentālu un vai cenu nosaka kāda darba trūkums kolekcijā, kolekcionārs teic – Rozentāls ir vērtība pati par sevi un runa, protams, ir par daudziem tūkstošiem eiro.

Piektdien, 18. martā, 150. gadskārta apritēs Janim Rozentālam – gleznotājam, grafiķim, mākslas kritiķim, vienam no latviešu nacionālās profesionālās mākslas pamatlicējiem. Jaņa Rozentāla vārds ir ierakstīts Latvijas kultūras kanonā, viņa jubileja iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā. Latvijā un arī ar Rozentāla likteni tuvu saistītajā Somijā šogad iecerēts plašs norišu klāsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nozīmīgās gadskārtas priekšvakarā “Kultūrzīmes” noskaidroja, cik dzīvs ir Rozentāls mūsdienās – cik šobrīd pieejami un novērtēti ir viņa darbi Latvijas, kā arī starptautiskajā mākslas tirgū? Kur ikdienā apskatāmas Rozentāla gleznas?

Vairāk lasiet 15. martā “LA” pielikumā “Kultūrzīmes” vai izdevumu e-lasītājā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.