Bija problēmas ar vardarbību: VISC skaidro, kāpēc jāpastiprina drošības aspekti vasaras nometnēs 4

Saeima konceptuāli atbalstījusi ieceri pastiprināt prasības bērnu nometņu vadītājiem darbiniekiem. Valsts izglītības satura centra (VISC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Jana Veinberga TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidro, kas bija iemesls, kāpēc bija jāpastiprina drošības aspekti vasaras nometnēs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Veselam
atbrīvoties no riebīgās “riepiņas” uz vēdera. Nosaukti 5 galvenie noslēpumi
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka diemžēl bērnu vasaras nometnēs bija problēmas ar vardarbību, tostarp iespējamu seksuālu vardarbību.

“Tādēļ arī pieņēmām lēmumu, ka ir jāpastiprina drošības aspekti. Tai skaitā arī prasības nometņu vadītājiem,” VISC pārstāve akcentē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Saeima konceptuāli atbalstīja koalīcijas deputātu virzītos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz paplašināt Ministru kabinetam (MK) doto pilnvarojumu, lai varētu noteikt papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem.

Iecerēts, ka ar grozījumiem MK varēs noteikt papildu prasības bērnu nometņu vadītāju profesionālās kompetences pilnveidei, kā arī kārtību, kādā izsniedz, reģistrē, aptur vai anulē bērnu nometnes vadītāja apliecību.

Likumprojekta autori norāda, ka sabiedrībā arvien vairāk pastiprinās neiecietība pret jebkāda veida vardarbību un tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība vardarbības novēršanai. Deputāti atsaucās uz medijos izskanējušos informāciju par vardarbības un seksuāla rakstura nodarījumiem, kas sastopami arī bērnu nometnēs. Kā norāda koalīcijas politiķi, patlaban nav pilnvarojuma un MK noteikumos nav paredzēta kārtība attiecībā uz nometnes vadītāja apliecības darbības apturēšanu vai anulēšanu.

“Nav pieļaujama situācija, ka kompetentajām institūcijām – Valsts policijai, Veselības inspekcijai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Pārtikas un veterinārajam dienestam vai Bērnu aizsardzības centram – uzsākot izmeklēšanu vai pārbaudi par iespējamu nometnes vadītāja pārkāpumu vai to konstatējot, kā arī gadījumā, ja nometnes vadītājs neatbilst Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta piektajā daļā noteiktajām prasībām, nometņu vadītājam saglabātos tiesības vadīt kādu citu nometni. Tādēļ ir nepieciešams noteikt, kādos gadījumos tiek apturēta vai anulēta bērnu nometnes vadītāja apliecība,” uzsver grozījumu autori.

Reklāma
Reklāma

Koalīcijas deputāti norāda, ka ir būtiski noteikt prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem, kā arī prasības bērnu nometņu vadītāju profesionālās kompetences pilnveidei, atbilstīgi paaugstinot izpratni par drošību, citām aktuālajām prasībām bērnu nometņu darbībai. Tādējādi likumprojekts ļaus precizēt un pilnveidot arī bērnu nometņu organizēšanu un darbību, uzsver tā autori.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.