Jana Egle
Jana Egle
Foto no personīgā arhīva

Jana Egle: Rakstīt par dzīvi 0

Sestdien, 2. martā, “Latvijas Grāmatu izstādes 2019” Rakstnieka viesistabā plkst. 17 gaidāma tikšanās ar rakstnieci, Latvijas Literaturas gada balvas 2017 ieguvēju Janu Egli.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Sarunu vadīs publiciste Ieva Drozdova, tā skars rakstniecību un dzīvi, kā arī visu, kas šos abus apvieno nesalaužamā simbiozē. Sarunas gaitā iespējami arī jautājumi un atklāsmes par Janas Egles jaunāko grāmatu – “Svešie”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Literatūrzinātniece Bārbala Simsone par grāmatu “Svešie” rakstīja: “Autore izvēlējusies neparastu un efektīvu pieeju, vienlaikus pamanoties stāstos gan ietvert plašāku laikmeta kontekstu, nekā tas tradicionāli šajā lakoniskajā prozas formā iespējams, gan izvairīties no sadrumstalotības, kas neizbēgami piemeklē krājumus, kuros lasītājs bieži spiests strauji mainīt ātrumu, pieslēdzoties citādam vēstījumam.

Veronika, Adrians, Aļevtina, Aleksandrs, Kerija un citi – viņi mīt dažādos laikos, viņu dzīvesgaitas krustojas brīžiem tikai netieši un fragmentāri, brīžiem tieši un skaudri. Viņi visi veido nosacītu “dzimtu” nevis šī vārda triviālajā, bet plašākajā radniecības nozīmē.” (Kultūras Diena)

Rakstniece intervijā “Latvijas Avīzei” teic: “Es esmu no tiem, kas uzskata, ka piedot vajag noteikti, bet aizmirst – nekādā gadījumā. Krājumā gan nerakstīju Latvijas vēsturi, tikai to, kā cilvēku personiskie pārdzīvojumi sabojā viņu pašu un tuvinieku dzīvi, taču fakti iepinas iekšā. Tas mums daudziem ir sāpīgs punkts: ko darīt ar to, ko sajūtam kā padomju laikus sevī? Ir ļoti viegli personiskos pārdzīvojumus, kurus izraisījusi sistēma, pārnest uz citu tautu.”

Jana Egle (1963) ir liepājniece, guvusi pedagoga izglītību un strādājusi pirmsskolas izglītības iestādē, bibliotēkā, vadījusi bērnudārzu. Sākotnēji rakstījusi dzeju, prozai pievērsusies 2011. gadā. Ieguvusi Prozas lasījumu galveno balvu (2015), kas vainagojās ar pirmo prozas grāmatu “Gaismā” (2016) un Latvijas Literatūras gada balvu par debiju (2017).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.