Foto-LETA

“Divas reizes atteicos no braukšanas uz slimnīcu!” Pensionāre neizpratnē, kāpēc par 10 stundām slimnīcā paņēma tik lielu summu? 0

Regīna Olševska, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Man ir 85 gadi, slimoju ar sirds mazspēju un vēl citām slimībām. Maija sākumā man paaugstinājās temperatūra – pāri 38 grādiem, jutos ļoti slikti, tādēļ nācās izsaukt ātro palīdzību. Divas reizes atteicos no braukšanas uz slimnīcu, trešajā reizē agri no rīta mani tomēr aizveda uz Daugavpils reģionālo slimnīcu.

Man noņēma analīzes, veda uz izmeklējumiem, lika sistēmas, bet, kad uz slimnīcu piezvanīja meita, teica, ka mani jau vakarā varot ņemt mājās.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pavadīju slimnīcā tikai desmit stundas, bet par to bija jāsamaksā 37 eiro 70 centi.

Kad gulēju slimnīcā ar miokarda infarktu, par diennakti slimnīcā maksāju tikai 10 eiro. Kāpēc tagad par 10 stundām slimnīcā paņēma tik lielu summu? Irma Ivanova Aukšdaugavas novada Pilskalnes pagastā

Atbild Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga: “Par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu slimnīcas uzņemšanas nodaļā, piemēram, par ārstu konsultācijām, diagnostiskajiem izmeklējumiem, ir jāveic pacienta līdzmaksājumi, bet lielākā pakalpojuma izmaksu daļa tiek segta no valsts budžeta līdzekļiem. Piemēram, par ultrasonogrāfisko izmeklējumu pacienta līdzmaksājums ir četri, rentgenu trīs, speciālista konsultāciju četri eiro.

Par valsts apmaksātajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem pacienta līdzmaksājums nav jāveic. Taču Nacionālais veselības dienests neapmaksā asins paraugu ņemšanu ambulatoriem pacientiem, izņemot bērnus un grūtnieces.

Aprakstītajā gadījumā aicinu detalizēti iepazīties ar informāciju, kura norādīta maksājumu apliecinošajā dokumentā – čekā vai stingrās uzskaites kvītī.

Ja samaksa pieprasīta par līdzmaksājumiem, tad tajā būs norādīts “pacienta līdzmaksājums”.

Vienlaikus jāatzīmē, ka vairākas iedzīvotāju grupas ir atbrīvotas no pacienta līdzmaksājumu veikšanas, piemēram, trūcīgās personas (uzrādot atbilstošu izziņu), iedzīvotāji ar 1. un 2. grupas invaliditāti, politiski represētās personas u. c.”

SAISTĪTIE RAKSTI