Foto – Timurs Subhankulovs

“Jāiet līdzi laikam!” 0

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesore Gaida Sedmale “Latvijas Avīzi” izlasa dienā; vakarā interesantāko pārspriež ar dzīvesbiedru, bet vēlāk sakrātās avīzes iedod meitas ģimenei.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

“Laiks ir tik piepildīts, ka ļoti rūpīgi izlasīt avīzi nevaru, atskaitot atsevišķus rakstus,” teic Gaidas kundze. “Piemēram, interesanti bija Taivāna kunga apcerējumi par bēgļiem, par visu to filozofiju saistībā ar bēgļiem. Vēl 5. janvārī pārlasīju Valsts prezidenta Jaungada runu un Ministru prezidentes runu.” Gaidai paticis, ka Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa runā galvenais temats – kas ir jādara šodien.

No “LA” žurnālistiem un komentāru autoriem viņa atzinīgi vērtē Franka Gordona, Māra Antoneviča, Egila Līcīša un Māras Libekas publikācijas: “Saista Franka Gordona plašais redzesloks un prasme vērtēt lietas kopsakarībā. Labprāt izlasu viņa rakstus par aktuāliem politikas jautājumiem Latvijā un arī ārpus Latvijas. Arī Māra Antoneviča intervijas ar mūsu politiķiem un vispār par aktuāliem politiskiem jautājumiem sniedz objektīvu ieskatu Latvijas politiskās dzīves norisēs. Man šķiet, ka Egila Līcīša feļetoni ir ļoti precīzi cilvēku un dažādu procesu raksturojumos. Reizēm jāsmejas no sirds.”

CITI ŠOBRĪD LASA

RTU Silikātu materiālu institūts ir darbavieta, kurā novērtē pieredzi un zināšanas. Gaida atminas, ka pārmaiņu laikā – deviņdesmitajos gados – bija ātri jāiemācās angļu valoda, jāapgūst dators, angliski jāuzstājas konferencēs: “Var turēties apritē tikai tad, ja ej laikam līdzi. Zinātnē jāseko visam līdzi, jābūt aktīvam, konferencēs jāstāsta par saviem pētījumiem, jāpublicējas starptautiskos žurnālos.” Profesore pērn bijusi zinātniskā konferencē Itālijā. Ir vadījusi ERAF projektu, tagad darbojas valsts pētījumu programmā par to, kā no Latvijas zemes dzīlēs atrodamām izejvielām – māla, dolomīta – veidot jaunus produktus, lietojot jaunas tehnoloģijas. Par pētniecības darba organizāciju gan Sedmales kundzei ir kritisks secinājums: ministrijā strādā pārāk daudz pārraugošo ierēdņu.

Gaida ir dzimusi tajā pašā gadā un mēnesī, kad komponists Raimonds Pauls, tikai dienu vēlāk, un nākamnedēļ svinēs skaistu apaļu jubileju kuplā tuvinieku saimē. Viņai ir meita, dēls, seši mazbērni un divi mazmazbērni.

Kad vaicāju zinātniecei, kas cilvēkam būtu jādara, lai arvien turētos tikpat dzīvespriecīgi un enerģiski kā viņa, Gaida atbild: “Ir daudz jāstrādā un jābūt pozitīvai attieksmei pret lietām. Ir milzīga nozīme tam, kādā vidē atrodies; man darbā ir ļoti labs kolektīvs. Mēs, Mežāži, laikam esam ļoti mērķtiecīgi. Man ir nepieciešams visu laiku būt darbībā – tā kā dzīvoju privātmājā, vasarā kopju dārzu, ziemā – tīru sniegu.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.