Jāgatavojas ziemai! Dārza darbu kalendārs no 4. līdz 11.novembrim 0
Lielus stādīšanas darbus uz novembri nevajag plānot, bet jāpabeidz iesāktie. Silts un jauks novembris mūsu apstākļos drīzāk uztverams par brīnumu, nevis normu. Jāgatavojas ziemai.
Ja sapirkti stādi, bet nav izdevies tos iestādīt, atliek vien tos pierakt no vējiem pasargātā vietā. Noteikti vajag sakārtot dārza sētas vai aplikt aizsargmateriālus ap katru jauno kociņu. Zaķiem, stirnām un briežiem garšo nobirušie augļi un augļukoku zari. Diemžēl meža dzīvnieki ir nesaudzīgi un neprasmīgi vainagu veidotāji. Jārūpējas, lai tie dārzos neiekļūtu.
Pavasara sīpolpuķes un ziemas ķiplokus var stādīt arī novembrī, ja vien sals un sniegs netraucē.
Nevajag aizmirst arī siltumnīcas – tās jāizvāc, jāiztīra un jāsagatavo ziemai.
4.–5.11. Lapu dienas. Neapkurināmās siltumnīcās var iesēt salātus un dilles pavasarim. Ja augsne nav sasalusi, stāda ziemas sīpolus lokiem. Laista telpaugus, ja nepieciešams – arī ilggadīgos augus dārzā.
6.–7.11. Augļu dienas. Ieziemo augļukokus. Apgriež un sagatavo ziemai vīnogulājus. Skābē kāpostus, gatavo sukādes un ievārījumus, konservē.
8.–9.11. Sakņu dienas. Ja augsne nav sasalusi, novāc vēlos sakņaugus, mārrutkus, topinambūrus, pastinakus, melnsaknes. Sarok pieneņu saknes. Piesedz komposta kaudzes ar lapām vai salmiem. Pārbauda temperatūru sakņu glabātavās.
10.–11.11. Ziedu dienas. Griež skujkoku zarus augu piesegšanai un rotājumiem, klūgas pinumiem. Piesedz rozes un citus sala jutīgos augus. Gatavo sukādes un ievārījumus.