Jādodas pie “plecu” ārsta 0
Jūlija sākumā, atmuguriski krītot, ļoti stipri sasitu labo plecu un roku. Kopš tā laika līdz šim brīdim mokos ar stiprām sāpēm. Man nav palīdzējusi ne ģimenes ārsta izrakstītā pretsāpju un pretiekaisuma terapija, ne fizioterapeita ieteiktā ārstnieciskā vingrošana.
Visi dakteri mani sūta uz vingrošanu, bet sāpju dēļ es taču nemaz nevaru pavingrot! Krītot ir nolūzis neliels gabaliņš no atslēgas kaula. Man ir arī osteoartrīts un mīksto audu sasitums. Pie kāda ārsta vērsties, lai es varētu atrisināt savu veselības problēmu? Veronika (77) Jūrmalā
Atbild traumatologs ortopēds Jānis Dobelnieks: “Jūsu gadījumā, traumējot pleca locītavu, esat guvusi ne tikai atslēgas kaula lūzumu, bet arī sasitusi mīkstos audus – muskuļus, saites un cīpslas. Maz ticams, ka sūdzības izraisītu atlūzušais atslēgas kaula fragments. Pat bez īpašas ārstēšanas šāds kaula bojājums četrus mēnešus pēc traumas parasti neatstāj nekādas sekas. Visticamāk, traumas brīdī bojājumu guva tā saucamā rotatoru manšete. Tā ir muskuļu un cīpslu aproce, kas apņem pleca kaula galviņu un nodrošina rokas pacelšanu un rotācijas kustības. Ja kāds no muskuļiem, kas veido rotatoru manšeti, tiek traumēts vai pat atrauts, pacients sūdzas par sāpēm un ierobežotām kustībām pleca locītavā.
Kā rīkoties? Pareizākais risinājums būtu aiziet uz konsultāciju pie speciālista – traumatologa ortopēda, kas specializējies plecu ķirurģijā. Diagnozes precizēšanai vēlams veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumu. Sākumā ārstēšana gandrīz vienmēr ir konservatīva, tas ir, pretiekaisuma līdzekļu lietošana, fizikālās terapijas procedūras, blokādes. Tikai tad, ja visi šie pasākumi nelīdz, tiek nozīmēta operācija.”