Foto: EPA/Scanpix/LETA

Jābūt gataviem dažādiem scenārijiem: brīdina par iespējamu krīzi, ko varētu radīt 150 000 pakistāniešu ierašanās Baltkrievijā 0

Polija sākusi gatavoties iespējamai krīzei, ko varētu izraisīt 150 000 pakistāniešu ierašanās Baltkrievijā. Šāds scenārijs varētu radīt nopietnus izaicinājumus Polijas drošībai, uzskata Polijas prezidenta padomnieks un Nacionālās drošības institūta vadītājs Staņislavs Žarins.

Reklāma
Reklāma
Rīkojies nekavējoties: 10 brīdinājuma signāli, kas liecina par augstu kortizola līmeni organismā
Kokteilis
Skaitļi, sapņi, smaržas… 10 pazīmes, ka jūsu sargeņģelis, iespējams, mēģina ar jums sazināties
Kokteilis
Ja tev uz plaukstām ir šī retā līnija – tavā dzīvē notiks pieci liktenīgi notikumi 8
Lasīt citas ziņas

Viņš aicina Polijas izlūkdienestus un pretizlūkošanas struktūras izvērtēt, cik reāla ir Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko iecere ievest valstī 150 000 pakistāniešus un kādas sekas tā varētu radīt tuvākajā nākotnē.

“Nākošās nedēļas un mēneši var būt īpaši saspringti uz robežas ar Baltkrieviju,” intervijā portālam Niezalezna.pl norādīja Žarins.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī atgādināja, ka Polijas robežsargi jau iepriekš fiksējuši  migrantu, kuriem izsniegtas Baltkrievijas tūristu un studentu vīzas, centienus nelikumīgi šķērsot robežu.

Vienošanās starp Minsku un Islamabadu, pēc viņa domām, varētu radīt ne tikai destabilizēt situāciju uz robežas, bet arī palielināt iekšējo spriedzi Polijā, polarizējot sabiedrību.

Tāpēc Polijas drošības iestādēm esot jābūt gatavām dažādiem scenārijiem.

Jau vēstīts, ka Lukašenko Pakistānas premjerministram Šehbazam Šarifam ierosināja, ka Baltkrievija varētu uzņemt līdz 150 000 pakistāniešu, lai mazinātu augošo darbaspēka trūkumu valstī.

“Pakistānā ir daudz cilvēku, kuri vēlas un ir gatavi strādāt Baltkrievijā,” kopīgā preses konferencē ar Šarifu paziņoja Lukašenko, uzsverot, ka Baltkrievija radīs nepieciešamos apstākļus viņu nodarbinātībai. Saskaņā ar Baltkrievijas publiskotajiem datiem valstī ir vairāk nekā 198 000 vakantu darbavietu.

Lukašenko iecere raisa satraukumu kaimiņos esošajās valstīs un ne bez iemesla.

Kopš 2021.gada tūkstošiem nelegālo imigrantu, pamatā no Tuvajiem Austrumiem, mēģina no Baltkrievijas iekļūt Eiropas Savienībā (ES), nelikumīgi šķērsojot Polijas robežu.

Līdzīgu spiedienu, lai gan ne tik vērienīgu, pieredz arī Lietuva un Latvija, kā arī Somija. Nelegālo imigrantu uzplūdus organizē Baltkrievija un Krievija, izmantojot to kā hibrīdkara metodi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.