“Jābrīnās vai jāsmejas…” “LA” vēstuļu apskate 3
Dace Alberinga, Irēna Anšmite un vēl 137 rūjienieši nosūtījuši “LA” un arī savas pašvaldības deputātiem atklātu vēstuli bēgļu jautājumā. Viņi raksta, ka esot neapmierināti ar neziņu un nekonkrēto informāciju no valdības puses par šo problēmu un “ar pilnīgi nogaidošu un klusējošu pašvaldības deputātu nostāju imigrantu jautājumā”. Vēstules autori aicina savus deputātus katrā novada pagastā un Rūjienas pilsētā rīkot publiskas diskusijas.
Rīdziniece Austra Lija dalās pārdomās par tikumību dzīvē un dzejā: “Vai nu jābrīnās, vai jāsmejas par deputātu bariņa centieniem jauno paaudzi pasargāt no netikumības, aizliedzot skolotājām klasei uzdot analizēt dzeju, kur uzliesmo nešķīstākie no krievu valodas nešķīstiem vārdiem. Skaisti nav, bet dzejai nav jābūt skaistai. Skaistas rindiņas ar skaistām domām visbiežāk sauc par pantiņiem, kur nav sadzirdama nekāda dziļāka, nopietnāka doma. Tie skolotāji, kuri prot saviem skolēniem iemācīt saprast dzeju, ja arī tur slēpjas kāds lamuvārds, ir zelta vērti. Spēja saprast dzejas rindās izteikto ir solis uz bagātīgāku, nevis netikumīgu dzīvi. Jaunieši jau tā ik dienas sastopas ar netikumību – internetā, televīzijā, alkohola reibumā vai narkotiku murgos… Dzejā ar visiem nešķīstajiem vārdiem viņi varētu atrast glābiņu, saprast iepriekš nesaprotamo, tapt par izglītotiem, domājošiem cilvēkiem… Cik tādu varētu atrast deputātu starpā? Ir jābrīnās, kā daži no viņiem vispār uzdrīkstas uzdoties par tikumības sargiem! Vai tikumīgi darbojas tie, kuri, pie varas pielipuši kā dadži, lēnām, pacietīgi piestrādā melojot, mānot, manipulējot, lai Latvijas valsts un Rīga vērtu vārtus uz austrumiem…”
Integrācijas problēmai pievērsies Ojārs Līmežs. Ja integrācijā gribam labākus rezultātus, tad nevajag citus vainot visādos grēkos, domā lasītājs.