Ja vīrietim draudziņš rāda uz pussešiem… 0
Pat viena vai divas neveiksmes gultā vīrietim rada pārdzīvojumu, un kur nu vēl, ja izgāšanās notiek regulāri! Cieš gandrīz visas dzīves jomas…
Erekciju daudzi vīrieši (arī liela daļa sieviešu, ko tur slēpt!) uzskata par svarīgāko vīrišķības rādītāju un dzimumspējas apliecinājumu. Tādēļ neveiksmes visai jūtami izpaužas pāru attiecībās.
Pastāvīga, vismaz sešus mēnešus ilga nespēja sasniegt un noturēt pietiekamu erekciju, lai veiktu dzimumaktu, ir erektilā disfunkcija. To gradācija ir no vieglas formas, kad spējas ir nedaudz pavājinātas un vīrietis tikai dažkārt ir neapmierināts ar tām, līdz par vidējai un smagai pakāpei.
Jo lielāks vecums, jo biežāk gadās šīs problēmas izpausmes. Jāņem vērā arī dabas noteiktā kārtība, ka novecojot erekcija vairs nav tik spēcīga un tās sasniegšanai nepieciešams ilgāks laiks. Jau 35 – 40 gadu vecumā vīrieša organismā sākas testosterona līmeņa pazemināšanās, tomēr tiem, kuriem ir laba veselība un aktīvs dzīvesveids, tas notiek pakāpeniski un nerada problēmas.
Īpaši kaitīgs ir sēdošs darbs, jo mazā iegurņa asinsrite ir pastāvīgi apgrūtināta.
Erekcijas kvalitāti būtiski ietekmē ikdienas paradumi un attieksme pret savu veselību. Regulāra pārstrādāšanās, stress, fizisko aktivitāšu trūkums un nepietiekams naktsmiers daudziem laupa domu par attiecībām ar pretējo dzimumu. Īpaši kaitīgs ir sēdošs darbs, jo mazā iegurņa asinsrite ir pastāvīgi apgrūtināta. Par labu nenāk arī smēķēšana, alkohola lietošana, pārāk liels ēdiena patēriņš, kurā dominē gaļa un dažādi trekni produkti, kas turklāt izgājuši garu tehnoloģiskās apstrādes ķēdi, tāpēc zaudējuši daudz vērtīgu sastāvdaļu.
Paaugstināts asinsspiediens, cukura diabēts un dažādas neiroloģiskas slimības, kas bieži saistītas ar mugurkaula traumu sekām, arī spēj nelabvēlīgi iespaidot erekcijas kvalitāti. Problēmas rodas pēc dažādām ķirurģiskām operācijām mazā iegurņa apvidū. Atsevišķos gadījumos erektilās disfunkcijas cēloņi ir psihogēni.
Reizēm līdzīgas problēmas sagādā zāles, ko lieto paaugstināta asinsspiediena, sirds slimību, kuņģa čūlas vai depresijas ārstēšanai.
Tomēr pats galvenais cēlonis meklējams asinsvadu izmaiņās, kas organismā notiek līdz ar novecošanos.
Tas, vai vīrietis mēģina risināt erekcijas problēmu, apmeklējot urologu, atkarīgs no ļoti daudziem aspektiem, galvenokārt – vai sekss viņa dzīvē ir prioritāte, kādas ir attiecības un partneres vēlmes, kā arī paša veselība, dzīvesveids un vecums.
Tiesa, šīs problēmas arvien biežāk nomāc ne vien pusmūža kungus, bet arī 20 – 30 gadus vecus jaunuļus. Ārsti secina, ka to vairumā gadījumu izraisa stress, uzdzīve vai bieža partneru maiņa.
Lai uzlabotu erekcijas kvalitāti, attiecīgie medikamenti nav nekāds apkaunojums. Daudz sliktāk ir tad, ja nākas izvairīties no tuvības, izliekoties par beigtu. Pētījumi rāda, ka erekciju veicinošie medikamenti palīdz ne tikai sasniegt, bet arī ilgāk to uzturēt, piedāvājot jau gluži piemirstas izjūtas.