Ja vēlaties iemācīties valodu tikai prieka pēc, sāciet ar zviedru valodu! Izskaitļots arī, kura ir pasaules grūtākā valoda 26
Grūtības iemācīties kādu svešvalodu atkarīgas ne tikai no tā, cik gramatiski vienkārša vai sarežģīta ir konkrētā valoda, bet arī no tā, cik ļoti tā atšķiras no jūsu dzimtās valodas. “The Economist” apkopota informācija par to, kura šobrīd ir pasaulē visvieglāk, bet kura – visgrūtāk apgūstamā valoda.
ASV valodas pētnieki noskaidrojuši arī to, kādi kritēriji tad nosaka valodas grūtumu. Viens no pirmajiem ir rakstīšanas sistēma. Ja alfabēts nesakrīt ar dzimtajā valodā izmantoto, tas jau kļūst sarežģīti. Te, protams, īpaši izceļas ķīniešu valoda. Ķīniešu skolēnam esot jāiegaumē aptuveni 2000 rakstu zīmju, lai varētu izlasīt rakstu vai grāmatu.
Savukārt arābu valodā ir vien pāris desmiti burtu, taču tie maina formu atkarībā no tā, kurā vietā vārdā tie atrodas (sākumā, vidū, beigās).
Otra lieta, kas kādu valodu padara grūtu, ir, ja tajā ir skaņas, kādas neeksistē izglītojamā valodā.
Treškārt, nozīme, protams, ir gramatikai. Daudzi par sarežģītā sauc valodas, kurās vārdiem ir gari galotņu saraksti, kas mainās atkarībā no vārda lietojuma teikumā.
Līdz ar to valodas kopējo grūtumu var noteikt, saskaitot rakstīšanas sistēmu, skaņas un gramatiku.
Bet, noskaidrojot, kura tad ir pasaules grūtākā, bet kura – vieglākā – valoda, ASV pētnieki uzskata: ja vēlaties iemācīties valodu tikai prieka pēc, sāciet ar zviedru valodu. Ja vēlaties apgūt iespējami lielāku valodu skaitu, apgūstot dažādu Eiropas valstu valodas.
Savukārt, ja gribas pamatīgāk noslogot savas smadzenes un pieņemt patiesu izaicinājumu, pamēģiniet apgūt kantoniešu vai korejiešu valodas! Tās pa spēkam esot vien īpaši talantīgiem ļaudīm.