Foto: LETA

Pirmā palīdzība mājdzīvniekam: saindēšanās, apdegumi, applaucējumi 0

Ja kvalificētu mediķu palīdzība konkrētajā situācijā nav pieejama, saimniekam jāzina, kā sniegt pirmo palīdzību cietušajam dzīvniekam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

• Ja ir aizdomas par saindēšanos, nekādā gadījumā necentieties izraisīt dzīvniekam vemšanu! Meklējiet veterinārārsta palīdzību, cik drīz vien iespējams. Lai palīdzētu ārstam identificēt indi un izvēlēties attiecīgo atindēšanas līdzekli, saglabājiet apēstās vielas iepakojumu vai mazu paraugu.

• Apdegumi un applaucējumi dzīvniekam parasti rada spēcīgu psihisko stāvokli. Ja savainoto audu ir ļoti daudz, apdeguma radītais šoks var pat apdraudēt dzīvnieka dzīvību. Tāpēc gana nopietnu apdegumu gadījumos vissaprātīgāk ir ietīt dzīvnieku, lai tam nesaltu, un nekavējoties meklēt veterinārārsta palīdzību. Ja apdegums ir neliels un skar tikai ādas virsējo slāni, apcērpiet dzīvnieka vilnu šajā vietā un, ja iespējams, uzlieciet sterilu pārsēju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.