Foto – LETA

Kā pašvaldības atbalsta ražojošos uzņēmumus? 0

Jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš aicinājis pašvaldības vairāk pūļu veltīt ražojošu uzņēmumu atbalstam. Lielo pilsētu vadītājiem vaicāju, kā pašvaldības balsta vietējās ražotnes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Uldis Sesks, 
Liepājas domes priekšsēdētājs:
 “Mums bija iespēja arī pašiem kā lielo pilsētu vadītājiem paust tās lietas, kas mūs dara bažīgus, redzot un izjūtot dzīvi arī ārpus Rīgas. Priecē, ka Naudiņa kungs zina nozares specifiku, jo agrāk vairākus sasaukumus bijis deputāts Valmieras domē. Savā laikā sarunas nekādi neveicās ar Reformu partijas ministru Edmundu Sprūdžu, viņš līdz pēdējam brīdim tā arī nesaprata, ka ministram jābūt pašvaldību un to iedzīvotāju interešu aizstāvim valdībā. Šobrīd pašvaldībās viens no aktuālākajiem jautājumiem ir darba vietu radīšana, Liepājā mēs to izjūtam īpaši skarbi, jo tikko darbību apturējis lielākais pilsētas darba devējs – uzņēmums “Liepājas metalurgs”. Esam sākuši dažādus projektus, kā attīstīt uzņēmējdarbības vidi pilsētā, veidojot jaunas industriālas teritorijas. Pieredze rāda, ka jauni investori visbiežāk interesējas, lai varētu uzcelt ražotni tur, kur jau ir visas nepieciešamās komunikācijas – ceļi, dzelzceļa pievadi, gāzes vads un elektrības pieslēgums. Tās ir lietas, ar kurām pašvaldība var palīdzēt, tāpēc ar Eiropas struktūrfondu atbalstu to šobrīd cenšamies arī darīt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jānis Lāčplēsis, 
Daugavpils domes priekšsēdētājs:
 “Ar skaudību skatāmies, kā Latvijas rietumos būvē augstsprieguma līniju “Kurzemes loki”. Mums, austrumos, tikpat nozīmīgs ir Daugavpils reģionālās lidostas projekts, tāpēc tā īstenošanai veltām lielas pūles. Tiesa, pagaidām šim mērķim līdzekļi jaunajā plānošanas periodā nav paredzēti, taču cerības vēl neesam atmetuši. Lidosta dos jūtamu grūdienu tālākajā Daugavpils un visas Latgales uzņēmējdarbības attīstībā. Esam sākuši arī bijušās Daugavpils ķīmiskās šķiedras rūpnīcas teritorijas sakārtošanu – rekonstruējam ceļus, ūdens un kanalizācijas sistēmu, elektroapgādi. Uzņēmējdarbības vides uzlabošanai svarīgi arī pilsētas jaunie ceļu pārvadi un Daugavpils cietokšņa teritorijas tālāka sakārtošana. Piekrītu jaunajam ministram Naudiņam, ka pašvaldībām jādomā, kādā veidā ražošanas sektors var kāpināt jaudas un kā sektoram palīdzēt ar infrastruktūras izbūvi. Tagad vismaz zinām, ka pašvaldības un ministrijas sadarbība būs labāka.”

Inesis Boķis, 
Valmieras domes priekšsēdētājs:
 “Ražojošos uzņēmumus galvenokārt atbalstām ar infrastruktūras sakārtošanu. Esam rekonstruējuši vairāku ielu posmus, tagad darbu turpinām Cempu ielā. Mums ir tāds teiciens – ja taisām, tad taisām pamatīgi. Uzņēmējdarbības videi viss ir svarīgs, sākot ar ūdeni, kanalizāciju un elektrību un beidzot ar gludiem ceļiem un mūsdienīgu ielas apgaismojumu. Mūsu atbalsts būtu vēl jūtamāks, ja pārskatītu likumus. Tagad tie ir tādi, it kā mums 95 procenti cilvēku būtu zagļi un tikai 5 procenti godīgo. Bet vajadzētu taču būt otrādi! Bijām Norvēģijā, tur viss sakārtots, kā pie cilvēkiem pieklājas. Arī mums tā vajag.”

Leonīds Salcevičs, 
Jēkabpils domes priekšsēdētājs:
 “Tikko ar Satiksmes ministriju parakstījām vienošanos par jauna tilta būvēšanu pār Daugavu. Mums šobrīd ļoti svarīgi panākt, lai to agrāk sāktu celt, jo tas būs ieguvums plašam reģionam. Protams, turpinām ielu rekon­strukcijas darbus. Ir doma Jēkabpilī izbūvēt tā saukto sauso iekšzemes ostu, kurā vilcienos pārkrautu no reģioniem pievesto koksni un šķeldu, lai vestu uz Latvijas eksporta ostām.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.