Kā rīkoties, ja pastaigas laikā suņi sakaujas? Kinologa padoms 0
Kā rīkoties, ja pastaigas laikā suņi sakaujas? Maira D. Jūrmalā
“Savstarpēju draudzēšanos un spēlēšanos pieļauj tikai suņi, kas viens otru labi pazīst,” zina teikt kinologs Ashats Tartilovs. “Suņu pasaulē, ja viens pieaudzis suns bez ceremonijām nesas klāt citam svešam pieaugušam sunim, otrs suns to var uztvert kā draudu, un veidojas konflikts.” Kautiņam par iemeslu var būt fakts, ka suns dzīvo viens un viņam nav pietiekami labu sociālo prasmju. Suns nespēj izvērtēt situāciju, izlemt tuvoties sugasbrālim vai ne. Tāpēc bieži veidojas konflikti.
Vispirms, ja suns ir mācīts, tas klausa komandu. Ja tādā veidā konfliktu nevar atrisināt, tad kontrolē fiziski – ņemot suni pavadā. Draudzēties var laist tad, ja abi dzīvnieki izrāda mierīgu interesi viens par otru, ir pazīstami un ja iepriekš pavaicā otra suņa īpašniekam atļauju.
Ministru kabineta noteikumi Nr. 266 nosaka – saimniekam ir pienākums nodrošināt, ka viņa suns nevienu netraucē un neapdraud – ne cilvēkus, ne dzīvniekus, ja suns atrodas ārpus tā īpašnieka vai turētāja teritorijas, sunim jābūt apliktai kaklasiksnai vai citam aksesuāram, piemēram, iemauktiņiem, bet bīstamam sunim jābūt arī sarkanai atšķirības lentei.
Ja noticis incidents un uzbrukušā suņa saimnieks atsakās nosaukt savu vārdu, uzvārdu un koordinātes, lai atlīdzinātu zaudējumus, cietušā suņa saimniekam vēlams nofotografēt agresīvā suņa īpašnieku un pašu suni, aptaujāt notikušā aculieciniekus, ja tādi ir, un vērsties ar iesniegumu pašvaldības policijā. Galvenais būt neatlaidīgam un panākt, ka policija rīkojas, sameklē vainīgos un viņus soda.