Foto no izdevuma “400 padomi veselībai un skaistumam”

Ja savilkta mugura, ūdens aerobika nav piemērota. Bet kad ūdens palīdz? 0

Hidroterapija ir viena no senākajām muguras ārstēšanas metodēm. Īpaši iecienītas ir peldes termālajos baseinos, kuros ūdens sasniedz ķemeņa temperatūru un vēl augstāku, kā arī ir bagātināts ar dažādām minerālvielām. Mūsdienās tās daļēji aizstāj burbuļvannas – džakuzi, kas nodrošina arī ķermeņa zemūdens masāžu. Ūdens atslābina sāpju savilktos muskuļus, stimulē asinsriti un limfas teci, perifēro un centrālo nervu sistēmu. Peldes stiprina organisma vispārējo stāvokli – norūda, uzlabo siltuma regulāciju un stiprina aizsargspējas.Fiziski vingrinājumi ūdenī īpaši ieteicami, ja ir problēmas ar mugurkaulu unlocītavām, jo ūdens pretestība neļauj savainoties, piemēram, izmežģīt potīti vai sastiept muskuļu saites, turklāt ūdenī ķermeņa svars it kā kļūst desmitkārt mazāks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Šeit vingrojot, samazinās slodze uz locītavām, taču organisms patērē daudz vairākenerģijas, nekā līdzīgus vingrojumus veicot uz sauszemes. Ūdens cēlējspēks ļauj izpildīt kustības, kas nav viegli iespējamas sporta zālē.

Ūdens aerobika ir viens no iecienītākajiem hidroterapijas veidiem, kas nodarbina muskuļus, taču atslogo mugurkaulu un locītavas. Uzturoties 26–27 grādus siltā ūdenī, paātrinās vielmaiņa, tāpēc, papildus ievērojot diētu, tā var palīdzēt zaudēt lieko svaru un mazināt celulītu. Turklāt ūdens atbrīvo arī no sasprindzinājuma un pozitīvi uzlādē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ūdens aerobika ieteicama pēc traumām, kad noņemts ģipsis,locī-tavu kustību uzlabošanaiun stājas korekcijai. Ūdenī locītavu galviņas attālinās cita no citas un uzlabojas kustību apjoms. Vingrojot tiek veicināta asins apgāde un vielmaiņa, nostiprinās sirds asinsvadu sistēma un elpošana.

Nodarbojoties ar ūdens aerobiku vienreiz nedēļā, būs komforta sajūta un ārstniecisks efekts, divreiz nedēļā – trenējošs efekts, bet, vingrojot trīsreiz nedēļā, iespējams arī notievēt un uzlabot ādas izskatu. Ūdens aerobikā, tāpat kā sporta zālē, treneris ūdenī vai ārpus peldbaseina rāda priekšā vingrojumus. Augumā garākie cilvēki vingro baseina dziļākajā galā, bet īsākie un peldētnepratēji – seklākajā. Galva un citreiz arī pleci atrodas virs ūdens.

Ūdens aerobikā izmanto speciālu inventāru – hanteles, šķīvīšus, bumbiņas, dēlīšus, rokās velkamas plezniņas –, kas palielina ūdens pretestību, liek papildus darboties muskuļiem un rada drošības sajūtu peldētnepratējiem.Parasti nodarbība sākas ar iesil-došiem vingrojumiem, pēc tam seko muskuļus stiprinoši, bet nobeiguma daļā tiek ietverti relaksējoši vingrojumi.

Ja ir veselības problēmas, pirms baseina apmeklēšanas vēlams konsultēties ar ārstu. Ūdens aerobika nav ieteicama akūtu slimību vai stāvokļu gadījumā, piemēram, ja savilkta mugura, jo ūdens, kas ir vēsāks par ķermeņa temperatūru, var veicināt iekaisuma attīstību. Vingrošana ūdenī nav pieļaujama akūtu ādas slimību un sēnīšu infekcijas gadījumā, lai neaplipinātu citus.

Raksts no izdevniecības “Lauku Avīze” izdevuma “400 padomi veselībai un skaistumam”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.