Foto: Leventegyori/SHUTTERSTOCK

Kā palīdz antidepresanti 13

Pati no sevis depresija nepāriet, tomēr ir ārstējama. Galvenais to neielaist, bet vērsties pie sava ģimenes ārsta vai psihiatra, kas mūsu valstī ir tiešās pieejamības ārsts – nav nepieciešams nosūtījums.

Pamatā depresiju ārstē ar antidepresantiem, piemeklējot tos atbilstīgi pacienta specifiskajiem simptomiem un to smagumam. Papildus ieteicamas dažādas psihoterapijas metodes, grupu nodarbības un fizioterapija.

Antidepresantu darbība ir vērsta uz bioķīmiskā līdzsvara atjaunošanu galvas smadzenēs, paaugstinot serotonīna līmeni. To darbība ir pakāpeniska un visbiežāk sākas pēc divām nedēļām, vēlamo efektu sasniedzot 1,5–2 mēnešos. Pēc tam jāturpina uzturošā terapija, lai stāvokli stabilizētu.

Neviens no antidepre­santiem neizraisa atkarību. To atcelšanai jānotiek nevis uz savu galvu, bet saskaņā ar ārsta norādēm.

Ja, lietojot antidepresantus, cilvēks neko nav mainījis savā ikdienas dzīvē, nav sapratis savas slimības cēloņus, var gadīties, ka pēc medikamentu atcelšanas depresija atgriežas. Tā nav atkarība, bet gan nerisinātas problēmas, norāda psihiatre.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.