Foto: Shutterstock

Ja sāp zobs, bet nav naudas. Vai kaut kur ir pieejams bezmaksas pakalpojums? 0

Kur var tikt pie zobārsta, ja nav naudas, bet ļoti sāp zobs? Vai kaut kur Rīgā ir pieejams šāds bezmaksas pakalpojums? Ko darīt? LIJA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem pilnā apjomā tiek apmaksāti tikai bērniem līdz 18 gadu vecumam. Reizi gadā bērniem no divu līdz 18 gadu vecumam tiek apmaksāta arī zobu higiēna. Divas reizes gadā zobu higiēnas pakalpojumus bērni var saņemt 7, 11 un 12 gadu vecumā. Pacientiem ar iedzimtām sejas-žokļu šķeltnēm vecumā līdz 22 gadiem un bērniem līdz 18 gadu vecumam tiek apmaksāta arī pirmreizēja ortodontiska konsultācija.

Savukārt Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušo personu sociālās aizsardzības likuma 14. pantā noteiktām personām izdevumus par zobārstniecības pakalpojumiem sedz 50% apmērā, bet par zobu protezēšanu ar izņemamām plastmasas protēzēm – pilnā apmērā. Pārējiem pacientiem par vizīti pie stomatologa un visām manipulācijām ir jāmaksā pašiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Informācija par vietām, kur var saņemt valsts apmaksātus zobārstniecības pakalpojumus, un par gaidīšanas rindām pieejama internetā: rindapiearsta.lv. Tur var noskaidrot arī konkrētas adreses Rīgā, Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, kur šiem pacientiem pieejami valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi. Rīgā tas iespējams, piemēram, SIA Rīgas 1. slimnīca Bruņinieku ielā 5, tālr. 67366323; SIA Klīnika Denta Brīvības gatvē 230, tālr. 67553339 vai 67551320.

Ja jums par zobārstniecības pakalpojumiem jāmaksā pašai, jāvaicā ārstniecības iestādē, vai un kā par pakalpojumu iespējams samaksāt vēlāk, piemēram, kad cilvēks būs saņēmis algu, bezdarbnieka pabalstu vai pensiju. Trūcīgās un maznodrošinātās personas var vērsties arī savas pašvaldības sociālajā dienestā, kur šādos gadījumos mēdz piešķirt materiālo palīdzību, taču viss atkarīgs no konkrētās pašvaldības iespējām.

KONSULTĒJUSI VESELĪBAS INSPEKCIJAS SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTE SAIVA LUSTE

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.