Foto – Shutterstock

Ciets vēders 0


Ļoti sāpīgu un apgrūtinātu defekāciju visbiežāk izraisa šķiedrvielu vai šķidruma trūkums organismā, reizēm arī… laika trūkums doties uz tualeti. Aizcietējumi rodas arī tad, ja trūkst fizisku aktivitāšu, pārāk bieži tiek lietoti caurejas līdzekļi vai ir diabēts, depresija vai kairinātu zarnu sindroms. Par laimi, šo diskomfortu var viegli likvidēt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Ar ārstu jākonsultējas, ja aizcietējums ilgst vairāk nekā divas nedēļas, mijas ar caureju vai izkārnījumos ir asinis, ir drudzis, spēcīgas vēdera sāpes vai straujš svara zudums.

Antihistamīni, urīndzenošie līdzekļi, medikamenti asinsspiediena pazemināšanai, kalcija uztura bagātinātāji, daži antidepresanti un skābi samazinošie līdzekļi, kuros ir kalcijs vai alumīnijs, var izraisīt aizcietējumus. Tādēļ jāizvēlas vismaz piemērota diēta, jālieto daudz šķidruma un jāpalielina fiziskās aktivitātes. Pieļaujama tādu preparātu izmantošana, kas neizmaina fizioloģiskos procesus, piemēram, briestvielas, osmotiskie līdzekļi, slīdvielas, laksatīvas stimulējošas vielas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.