Foto – Shutterstock

Mīksts un vēl mīkstāks 0


Uzņemtajai barībai virzoties caur gremošanas sistēmu, resnā zarna uzsūc lieko šķidrumu. Ja tā nenotiek, viss šķidrums izvadās ar izkārnījumiem un rodas caureja. Visbiežāk to izraisa vīrusa infekcijas, piemēram, gripa, parazīti vai E.coli bakterija, ko var iegūt ceļojuma laikā. Vainīga var būt arī bakteriāla saindēšanās ar pārtiku vai piena produktu nepanesība.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Caureja, kas ilgst vairākas dienas vai pat nedēļas, var norādīt uz kairinātu zarnu sindromu, turklāt ilgstoša caureja izraisa organisma atūdeņošanos, kas ir īpaši bīstama zīdaiņiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Ja vēdera izeja nenormalizējas divās dienās, caureja bieži atkārtojas, ir reiboņi, drudzis vai izteikti krampji, izkārnījumos ir asinis vai strutas, noteikti jādodas pie ārsta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Melnā tēja ar cukuru nodrošina organismu ar šķidrumu, savukārt tanīni – audus savelkošas vielas – mazina zarnu iekaisumu un novērš toksīnu uzsūkšanos zarnās. Arī aveņu lapu tēja uzskatāma par iedarbīgu līdzekli caurejas novēršanai.

Ir jāmaina ēdienkarte un jāizvēlas maltītes bez cietām sastāvdaļām. Nav piemērotas augļu sulas un dažas dienas jāatturas no piena produktiem. Izņēmums ir jogurts, kurā ir vērtīgās baktērijas.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.