Foto – Shutterstock

Dedzināšana kuņģī 0


Pārēšanās un atsevišķi pārtikas produkti var izraisīt grēmas. Tās rodas, ja kuņģa skābe no kuņģa nonāk barības vadā, un grēmas var atpazīt, ja dedzināšanas sajūta nomoka pēc maltītes, bet pēc dažiem ūdens malkiem vai skābi neitralizējošiem medikamentiem rimstas. Grēmas bieži piemeklē grūtnieces, cilvēkus ar lieko svaru, smēķētājus un barības vada trūces slimniekus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Par retiem uzliesmojumiem nav jāuztraucas, savukārt periodiskas grēmas liecina par skābes atvilni, kas ar laiku spēj izraisīt barības vada čūlu vai hronisku klepu. Ja periodiskums ir trīs četras reizes nedēļā, ir aizsmakums un pat gārgšana, grūti norīt kumosu vai vērojama strauja svara zaudēšana, ir jāapmeklē ārsts. Spēcīgu grēmu simptomus var pārprast, uzskatot tos par sirdslēkmi.

Ja diskomforts ir pārāk liels, piemēroti ir līdzekļi, kas satur antacīdus – vielas, kas ar sāļu kombināciju neitralizē kuņģa skābes. Speciālie preparāti izveido aizsargslāni, bet nedrīkst lietot vairāk par ieteicamo devu, jo nepareiza antacīdu lietošana var izraisīt citus nepatīkamus gremošanas traucējumus. Simptomus mazina arī altejas saknes tēja.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.